Menu Close

Minime Europos sveikos mitybos dieną

Visuomenės sveikatos biuras lapkričio 18 dieną, Jonavos pradinėje mokykloje organizavo rajoninę pradinių klasių mokinių viktoriną „Sveika mityba“, kuri buvo skirta paminėti Europos sveikos mitybos dieną. Organizuojamos viktorinos tikslas buvo atkreipti mokinių dėmesį į  tinkamos mitybos principus, raginimas sveikai maitintis.

{joomplucat:45 limit=2}

Nors nemažai kalbama apie sveiką mitybą, tačiau pasaulyje vis daugėja nutukusių ar antsvorį turinčių žmonių bei sergančių ydingo maitinimosi sukeltomis ligomis. „Gyvenu ne tam, kad valgyčiau, o valgau tam, kad gyvenčiau“, – tai turėtų prisiminti kiekvienas iš mūsų sėsdamas prie pusryčių, pietų, vakarienės ar švenčių stalo. Sveiku laikomas toks maitinimas, kai organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas (vitaminus, baltymus, angliavandenius, riebalus, skaidulines medžiagas bei kt.) ir energiją idealiam svoriui palaikyti.

Reikėtų nepamiršti pagrindinių mitybos principų: saikingumo, įvairumo ir subalansavimo bei sveikos mitybos taisyklių. Valgant kuo įvairesnį maistą mažėja tikimybė, kad organizmui trūks kai kurių medžiagų ir dėl to atsiras tam tikrų sveikatos sutrikimų. Maistą reikia rinktis turintį mažai riebalų, kuo mažiau vartoti cukraus ir saldumynų, nevartoti daug valgomosios druskos, kuo daugiau valgyti uogų, vaisių, daržovių bei grūdinių produktų ir stengtis išlaikyti normalų kūno svorį.

Viktorinoje dalyvavo 8 miesto bei rajono ugdymo įstaigų pradinių klasių komandos: Jonavos pradinės bei Panerio pradinės, „Lietavos”, „Neries“, Ruklos J. Stanislausko pagrindinių mokyklų, Justino Vareikio ir Raimundo Samulevičiaus progimnazijų komandos. Moksleiviams teko atsakinėti į sveikos mitybos testo klausimus, spręsti kryžiažodį, rungtyniauti kapitonams, ragauti vaisius ir daržoves bei įveikti judrumo užduotį.  

Nugalėtojais tapo Raimundo Samulevičiaus progimnazijos komanda, II-ąją vietą užėmė Jonavos pradinės mokyklos komanda, III-ąją – „Neries“ pagrindinės mokyklos komanda. Nugalėtojai buvo apdovanoti visuomenės sveikatos biuro diplomais, padėkos raštais ir dovanėlėmis.   

 

 

   Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas (jaunimo sričiai)

    Irena Pratkelienė                                                     

 

Skip to content