Menu Close

VAIKŲ KRŪMINIŲ DANTŲ DENGIMAS SILANTAIS

Kiekvienais metais vaikams prieš pradedant lankyti ugdymo įstaigą privaloma nueiti ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir gydytoją odontologą, kad būtų gaunamas elektroninis „mokinio sveikatos pažymėjimas“. Kasmetinė medikų apžiūra reikalinga tam, kad visapusiškai būtų patikrinta vaiko sveikata ir laiku pastebėtos galimos problemos.

Gydytojas odontologas profilaktinio tyrimo metu patikrina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, prireikus, skiria gydymą. Kartu tai puiki proga silantais padengti vaikų iki 14 metų krūminius dantis, taip juos apsaugant nuo karieso. Tai galima padaryti jau išdygus pirmiesiems vaikų krūminiams dantims. Tiesiog reikia kreiptis į gydymo įstaigą, kuri yra sudariusi sutartį su ligonių kasomis dėl šios paslaugos teikimo. Ši procedūra tėvams yra nemokama ir apmokama iš PSDF (privalomojo sveikatos draudimo fondo) lėšų.

Silantai – skysta plombinė medžiaga, kuri giliai įsiskverbia į sveikų krūminių dantų vageles ir duobeles, hermetizuoja jas ir neleidžia ten patekti bakterijoms bei angliavandeniams, kauptis apnašoms bei maisto likučiams. Taip vaikų dantukai yra apsaugojami nuo ėduonies. Procedūra yra neskausminga, trunka vos keliolika minučių. Padengtų silantais dantų kontrolė atliekama po 3 mėnesių, vėliau – kiekvieno profilaktinio vizito metu. Jei silantas iškrenta, procedūra kartojama.

Kodėl patartina silantais dengti tik sveikus, pilnai išdygusius krūminius dantis?
Jei silantais padengiamas ėduonies pažeistas dantis, pro jį nėra galimybės pamatyti ir įvertinti ėduonies plitimo laipsnio dydžio, ėduonis pastebimas tik labai intensyviai išplitus po silantu. Todėl, norint silantuoti, reikia kreiptis į gydytoją odontologą kai tik visiškai išdygsta krūminiai dantys. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad silantai padeda sumažinti ėduonies atsiradimą ar net jo progresavimą.

Kaip vyksta dantų dengimas silantais?
Dantų dengimas silantais yra greita ir visiškai neskausminga procedūra, kurios metu dantų paviršius nuvalomas, nupoliruojamas ir padengiamas silantu, kuris sukietinamas naudojant specialią šviesą. Silantuose esantis fluoras stiprina krūminius dantis, jie tampa atsparesni ėduoniui. Silantais dengiami tik nesugedę nuolatiniai dantys.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content