Menu Close

Erkės. Ką reikia žinoti?

Vasarą gamta vilioja laisvalaikį leisti gryname ore, tačiau nereikėtų pamiršti gamtoje tykančių pavojų – erkių.

Erkės paprastai būna aktyvios nuo kovo iki lapkričio, kai temperatūra yra aukštesnė nei 6°C. Dažniausia erkių platinama liga – erkinis encefalitas. Erkiniam encefalitui gydyti vaistų nėra. Erkinio encefalito aktyvi imunoprofilaktika (skiepai) – efektyviausia priemonė ligai išvengti. Nuo erkinio encefalito rekomenduojama skiepytis iki šiltojo metų laikotarpio, kol erkės yra neaktyvios. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Atsargumo priemonės:

  • Vykstant į gamtą BŪTINA tinkamai apsirengti: dėvėti uždarus drabužius ilgomis rankovėmis, ilgas kelnes. Išvykai į gamtą derėtų pasirinkti šviesesnius drabužius, nes ant jų lengviau pastebėsite ropojančią erkę.
  • Po buvimo gamtoje reikia atidžiai apžiūrėti visą kūną, ypač paausius, kirkšnis, pažastis, sprandą. Ieškant erkių gerai išsišukuoti plaukus, nusiprausti po dušu, persirengti kitais rūbais, vilkėtus rūbus pakabinti negyvenamoje patalpoje ar saulėtoje vietoje.

Pastebėjus įsisiurbusią erkę, ją reikia pašalinti – suėmus kuo arčiau odos staigiu judesiu traukti į viršų. Įsisiurbimo vietą rekomenduojama dezinfekuoti. Jeigu įtariate, kad jums pasireiškia erkinio encefalito ar Laimo ligos simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, net jeigu ir nepastebėjote, kad jums buvo įsisiurbusi erkė

Skip to content