Menu Close

Sveikos mitybos maratonas

Jonavos vaikų darželiuose vyko Sveikos mitybos maratonas. Vaikai kartu su visuomenės sveikatos specialistu kalbėjo apie pagrindinius sveikos mitybos principus, valgymo etiką, aiškinosi apie sveikatai kenksmingą cukraus perteklių. Ugdytiniai tyrinėjo, kiek cukraus yra įvairiuose maisto produktuose, pasiskirstę komandomis atliko įdomias užduotis.

Mitybos tema yra aktuali, todėl ugdymo procese mokytojai dažnai integruoja sveikos mitybos mokymus. Tyrimai rodo, kad daugelis tėvų nepakankamai dėmesio skiria sveikatai palankiai mitybai. Pagrindinės vaikų mitybos problemos: vaikai valgo per mažai daržovių, vartoja greitai pagaminamą maistą, saldžius ir riebius užkandžius, geria saldikliais pasaldintus gėrimus ir nesilaiko mitybos režimo (dažniausiai nepusryčiauja).

Būtina šviesti bendruomenę, kad namuose ir ugdymo įstaigoje būtų valgomas sveikatai palankus maistas ir kartu bandoma pakeisti mitybos įpročius.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja palaikyti optimalų svorį ir kasdien pakankamai suvalgyti šviežių vaisių ir daržovių, pilno grūdo produktų ar bulvių, rinktis liesą mėsą bei vengti maisto, kurio sudėtyje daug sočiųjų riebalų rūgščių, trans-riebalų rūgščių, cukraus ir druskos. Taip pat svarbu maitintis reguliariai ir įvairiai, nes tuomet labiau tikėtina, kad organizmo poreikiai bus patenkinti ir sumažės lėtinių neinfekcinių ligų rizika.

Parengta pagal LR Sveikatos ministerijos informaciją
Visuomenės sveikatos specialistė Simona Metlevskienė

Skip to content