Menu Close

Kovo mėnesį Panoterių krašto bendruomenėje vyko dailės terapijos metodais paremtų užsiėmimų ciklas „Per kūrybą į save“

Prisiliesti prie savo vidinio pasaulio ne visada lengva. Kartais tam nesijaučiame saugūs, o kartais tiesiog pritrūkstama žodžių įvardinti savo jausmus ir poreikius. Vietoje žodžių galime naudoti spalvas, potėpius, formas – dailės terapijos metodus. Dailės terapijos užsiėmimuose atsisakoma piešinius vertinti kaip gražius ar negražius, atsisakoma mokymosi piešti principo. Atsisakoma lyginimosi su kitais ar piešimo įgūdžių demonstravimo. Šiuose užsiėmimuose pateikiamos tokios užduotys, kuriomis gali mėgautis net visiškai piešti „nemokantis“ ar nemėgstantis žmogus. Čia svarbu procesas, netikėtumas, leidimas reikštis savo kūrybiškumui. Į rezultatą skatinama žvelgti su smalsumu ir priėmimu – jis nei gražus nei negražus, tiesiog toks, koks yra. Šiandien toks, ryt bus kitoks – priklausomai nuo vidinės būsenos ir kas tuo metu žmogui aktualu. Piešinyje galime pamatyti savo vidinio pasaulio atspindžius.

Užsiėmimų metu ne tik užsiimame kūrybine veikla, bet ir skiriame laiko aptarimui, pokalbiams. Jų metu geriau pažystame save, pajaučiame savo individualumą nuo kitų ir tuo pačiu bendrumą su kitais. Skatinama prisiminti savo vidines stiprybes, pamatyti, kiek iš ties daug turime, puoselėjama viltis ir priėmimas savęs tokio, koks esi šiandien. Atjautos, pagarbos sau ir kitam. Programos eigoje jaučiama, kaip su kiekvienu susitikimu mažėja dalyvių įtampa ir susikaustymas, didėja atsipalaidavimas ir bendrystės jausmas.

Kovo mėnesį Dailės terapijos metodus išbandyti turėjo galimybę Panoterių krašto gyventojai.  Paskutinio susitikimo metu aptarę grupės veiklą dalyviai dalinosi, jog tai buvo nauja, lūkesčius pranokusi patirtis. Galimybė atitrūkti nuo buities rūpesčių ir skirti laiko sau, geriau suprasti save ir kitą, atsipalaiduoti, pabendrauti.

Dėkojame Panoterių krašto bendruomenei, už atvirumą naujoms patirtims, visada šiltą priėmimą ir įsitraukimą. Taip pat pirmininkei Audronei Gruodienei, už sukurtą jaukią užsiėmimų aplinką ir nuoširdų rūpinimąsi savo krašto gyventojų emocine gerove ir jos stiprinimu.

Užsiėmimai planuojami ir kitų Jonavos miesto ir rajono bendruomenės gyventojams.
Dėl užsiėmimų organizavimo kreiptis: el.p.: gintare.skackauskiene@jonavavsb.lt arba tel.nr.: 864544985

 

 

Skip to content