Menu Close

Padovanokime sau atsipalaidavimo akimirką

Dar niekad nebuvome veikiami tokio informacijos srauto: elektroniniai laiškai, žinutės, televizija, reklamos… Mūsų smegenys nuolat susiduria su milžinišku informacijos kiekiu, kurį turi apdoroti. Tiek neigiami tiek teigiami dalykai prisideda prie bendro įtampos ir streso pojūčio. Lyg mūsų smegenys būtų informacijos fronte. Visai to nepastebėdami galime įkalinti save lėtinio streso būsenoje. Tokioje būsenoje nuolat būti ir likti sveikam neįmanoma, būtina savo psichikai suteikti kokybiško poilsio.

Kokį poilsį mėgsta mūsų smegenys?

Poilsio pobūdis turėtų būti priešingas darbo pobūdžiui. Jei dirbame prie kompiuterio, o laisvą minutę griebsime telefoną tikrindami socialinius tinklus – kursime poilsio iliuziją. Tuo metu smegenys nesiilsi, o toliau aktyviai dirba apdorodamos informaciją. Tinkamas poilsis šiuo atveju būtų susijęs su fiziniu aktyvumu (dviračiai, pasivaikščiojimas, baseinas…), būvimu gryname ore be ekranų. Ir priešingai, jei dirbame fizinį darbą, poilsis galėtų būti sėslesnis – bendravimas su artimaisiais, knygos skaitymas ar pan. Žinoma, labai svarbi tinkama mityba, miegas, kokybiški santykiai.

Universalūs būdai, mažinantys patiriamą stresą

Kiekvieną dieną skiriant bent du kartus po bent 10-15 min. atsipalaidavimo pratimų, prisidėsime prie emocinės pusiausvyros išlaikymo. Neleisime sau paskęsti nuolatinio streso būsenoje.

Su atsipalaidavimo metodais Jonavos gyventojus supažindina Jonavos VSB psichologė. Užsiėmimo metu išmėginami ir aptariami skirtingi atsipalaidavimo metodai savarankiškai perkeliami ir praktikuojami kasdienybėje. Reguliarūs susitikimai leidžia aptarti kas pavyko, identifikuoti trikdžius ir jų šalinimo būdus. Nors pristatomos praktikos yra moksliškai pagrįstos ir laikomos universaliomis, tačiau visi esame skirtingi ir natūralu, kad nėra vieno būdo, tinkančio visiems. Skirtingi metodai leidžia skirtingiems žmonėm rasti veiksmingiausius atsipalaidavimo metodus. Šie užsiėmimai – tai bandymų ir atradimų kelionė, kurioje mokomės padovanoti sau atsipalaidavimo akimirką skubančioje kasdienybėje.

Praktikos organizuojamos ketvirtadienio rytais 9:00 -10:00 val. iki rugpjūčio 11 d. norintys prisijungti į paskutines praktikas gali registruotis tel. nr.:  864 544 985
Atsipalaidavimo užsiėmimus planuojama atnaujinti rudenį. Apie rudenio užsiėmimus sužinosite sekdami informaciją VSB puslapyje: www.jonavosvsb.lt/renginiai/ ir Facebook platformoje: www.facebook.com/JonavaVSB/

Muzika, tinkanti atsipalaidavimo praktikoms:

www.youtube.com/watch?v=FMrtSHAAPhM

www.youtube.com/watch?v=SUVVvni4W6I

 

 

Skip to content