Menu Close

„Burnos sveikatos problemų sprendimo, taikant interaktyvų mokymą, efektyvumo“ tyrimas

Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 2 klasių mokiniai dalyvauja „Burnos sveikatos problemų sprendimo, taikant interaktyvų mokymą, efektyvumo“ tyrime.

Šis tyrimas yra vykdomas Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikos tyrėjų, siekiant ištirti, kaip interaktyvus mokymas gali padėti pradinių klasių mokiniams spręsti burnos sveikatos problemas. Lietuvoje vaikų burnos sveikata vis dar yra labai bloga. Moksleivių sveikatos pažymų duomenimis, keturi iš penkių vaikų į pirmą klasę ateina jau turėdami sugedusių dantų. Tai rodo, kad labai trūksta žinių, kaip prižiūrėti dantis, o mokykla yra vieta, kur vaikai gali to išmokti. Laiku išugdyti teisingi burnos sveikatos priežiūros įgūdžiai bus reikalingi vaikui visą tolimesnį gyvenimą. Taip pat tokiu būdu ir tėvai gali gauti žinių apie jų vaikų burnos sveikatą.

Tyrimo metu vaikai skatinami peržiūrėti mokomąjį vaizdo įrašą apie burnos priežiūrą bei periodiškai, kas du mėnesius, mokymosi įstaigoje jie bus mokomi tinkamai valytis dantis nemokamai suteikiant tam skirtas dantų priežiūros priemones: dantų šepetėlį ir dantų pastą. Vaikus mokys visuomenės sveikatos specialistas. Tyrimas truks 3 metus ir apims mokinių burnos sveikatos būklės vertinimą, interaktyvių mokymo metodų taikymą, mokinių žinių ir įgūdžių testavimą bei tyrimo rezultatų analizę.

Visuomenės sveikatos specialistė Julija Giršienė

Skip to content