Menu Close

Arbatos puodelis prieš ligas

Arbata ne tik sušildo šaltą dieną, bet ir teigiamai veikia mūsų sveikatą. Jau tapo tradicija, kad sausio mėnesį  Panerio pradinė mokykla pakvimpa vaistažolėmis. Visą savaitę  mokyklos bendruomenė ragavo įvairiausias arbatas. Pokalbiuose ir diskusijose apie peršalimo ligas, gripą mokiniai sužinojo ir kaip galima nuo jų apsisaugoti. Sveikatos specialistė priminė, kad prasta rankų ir kvėpavimo takų  higiena gali skatinti mikrobų plitimą ir ligas, kad kosėjant ar čiaudint būtina laikytis taisyklių, kad gerai vėdinant patalpas galima užkirsti kelią infekcijos plitimui. Mokiniai susipažino su šių ligų sukėlėjais, ligų simptomais, profilaktika. Pagrindinė profilaktika – imuninės sistemos grūdinimas bei teisinga rankų plovimo technika. Stiprinti imunitetą  geriausia ištisus metus, tad labai svarbu ir sveika mityba, fizinis aktyvumas ir tinkamas poilsis. Pačios efektyviausios priemonės dažniausia yra pačios paprasčiausios, natūraliausios ir pigiausios. Taigi tam puikiai tinka vaistažolių arbatos, kaip: čiobreliai, mėta, liepų žiedai, ramunėlės, šalavijas, imbieras, citrina ir medus.

Džiugu, kad mokiniai sulaukė ir svečių, kurie maloniai pasakojo arbatos atsiradimo istorijas, gurkšnojo kartu arbatą. Buvo efektyvu, naudinga  ir įdomu.

Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie sveikatinimo savaitės. Ačiū tėveliams, kurie gausiai ir įvairiai papildė klasėse arbatžolių dėžutes. Dalyviams įteiktos Jonavos visuomenės sveikatos biuro padėkos. Savaitė pasibaigė, bet arbatos gėrimas tęsis, nes arbatos puodelis suteikia ne tik šilumą, bet ir gerą nuotaiką, šiltą bendravimą.

Visuomenės sveikatos specialistė Lionė Rimkuvienė

Skip to content