Menu Close

Protų mūšis „AIDS: geriau žinoti“

Supažindinti apie ŽIV/AIDS niekada nevėlu. ŽIV – tai žmogaus imunodeficito virusas, kuris sukelia AIDS – įgytą imunodeficito sindromą, pasireiškiantį įvairiomis (oportunistinėmis) infekcijomis, navikais ir kitomis ligomis. ŽIV patekęs į žmogaus organizmą naikina baltuosius kraujo kūnelius (T-limfocitus), imuninėje sistemoje kontroliuojančius infekcijas. ŽIV plinta per kraują, lytiniu keliu, užsikrėtusi virusu būsima mama gali perduoti jį kūdikiui nėštumo, gimdymo metu ar maitindama krūtimi. ŽIV infekcija nepagydoma, tačiau galima ją slopinti vaistais ir gyventi visavertį gyvenimą.

Sausio 27 m. Ruklos Jono Stanislausko mokykloje-daugiafunkciame centre buvo surengtas protų mūšis. Pagrindinis šio renginio tikslas buvo supažindinti vaikus su ŽIV/AIDS ir skatinti jų saugų elgesį.

Renginio metu buvo paaiškinta, kodėl vyksta šis protų mūšis, papasakota, kada ir kaip pradėta minėti AIDS diena. Protų mūšyje dalyvavo vyriausi mokyklos mokiniai. Protų mūšio atsakymus vertino logopedė Ligita Kazlauskienė. Laimėjo 8b klasės komanda, bet visi dalyviai buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos įsteigtais prizais.

Visuomenės sveikatos specialistė
Rūta Červiakovskė

Skip to content