Menu Close

Senamiesčio gimnazijoje vyko Europos Sveikos mitybos dienos renginiai.

Visą savaitę (lapkričio 15-18d.) Senamiesčio gimnazijoje vyko Europos Sveikos mitybos dienos renginiai. Pirmų ir antrų klasių gimnazistai su technologijų mokytoja Vilma Račkauskiene gamino sveikus patiekalus iš burtų keliu atitekusių vaisių ir daržovių: cukinijų, morkų, kriaušių, datulių, burokėlių, avokadų, obuolių, moliūgų. Gamindami sveiką maistą gimnazistai sužinojo, kad vaisiai ir daržovės – viena pagrindinių žmogaus maisto raciono dalių, o juos valgyti – labai sveika, nes juose itin daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, organinių rūgščių, maistinių skaidulų, angliavandenių.

Už pastangas gimnazistai buvo įvertinti – apdovanoti VSB dovanomis: padėkos raštais ir vaisiais. Visos klasės, dalyvavusios renginyje, apdovanotos. Už kokybiškiausią patiekalą – burokėlių salotas su grikiais – apdovanojimą pelnė IIa klasė. Originaliausią patiekalą – cukinijų suktinukus – pagamino Ic klasės gimnazistai. Estetiškumu nudžiugino IIe klasės gimnazistai, paruošę morkų keksiukus, o kūrybiškumu nustebino IIb klasės patiekalas – įdarytas keptas obuolys.

Gimnazistus nudžiugino ne tik padėkos ir dovanėlės – renginys buvo labai naudingas, nes suteikė svarbių žinių, leido išbandyti gebėjimus, galbūt net padėjo atsiskleisti kulinariniam talentui. Ačiū klasių auklėtojoms, paraginusioms dalyvauti renginyje ir jam pasiruošti.

Visuomenės sveikatos specialistė Lionė Rimkuvienė.

Skip to content