Menu Close

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir sveikatai palankias gyvenimo nuostatas, o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.

Kovo mėnesį visi Jonavos vaikų l/d „Saulutė“ ugdytiniai, bendruomenė dalyvavo projekto I etape, kurio metu prisijungė prie aštuonių nuotolinių fizinio ugdymo užsiėmimų. Vaikams skirtas pamokėles vedė skirtingų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų treneriai, kurie ugdė skirtingus judėjimo įgūdžius, supažindino su kovos menais bei joga.

Balandžio 20 d. kūno kultūros mokytojas M. Raipa organizavo projekto II etapą –  Mažųjų žaidynių festivalį. Vaikai žaidė įvairius judriuosius žaidimus įveikdami nesudėtingas kliūtis. Visuomenės sveikatos specialistė S. Metlevskienė su vaikais diskutavo, kokia svarbi judėjimo,  sveikos mitybos,  miego ir malonios veiklos nauda gerai savijautai. Diena suteikė vaikams daug džiugių akimirkų, pagerino vaikų fizinę ir emocinę būklę. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir Jonavos visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis dovanomis.

Gegužės 8 d. Jonavos sporto arenoje deleguota darželio komanda dalyvaus Didžiajame festivalyje (III etapas), kuriame nebus pralaimėjusių. Visiems bus įteikti medaliai ir atminimo dovanėlės.

Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Jonavos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė S. Metlevskienė

Skip to content