Menu Close

PASAULINĖ TUBERKULIOZĖS DIENA – KOVO 24-OJI

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kvietė ugdymo įstaigas dalyvauti iniciatyvoje „ABC apie TB“. Tai nauja iniciatyva, kuria siekiama didinti moksleivių raštingumą tuberkuliozės prevencijos klausimais. Užsiregistravome ir gavome nuorodas, tokiu būdu moksleiviai turėjo galimybę klausytis paskaitos apie tuberkuliozę integruotose pamokose. Švietėjiškas video paskaitas įrašė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas. Tuberkuliozė (TB) viena iš infekcinių ligų nuo kurios pasaulyje daugiausiai mirštama, ypač infekuoti ŽIV virusu.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai (2018 m.) Lietuvoje tuberkulino mėginiai padėjo išaiškinti 30 tuberkulioze (TB) susirgusių vaikų, iš kurių – 1 vaikui diagnozuota atvira plaučių tuberkuliozės forma.

Užkrečiamųjų ligų specialistai primena, kad TB infekcijos šaltinis yra sergantis atvira plaučių TB žmogus, kuris kosėdamas, čiaudėdamas ir skrepliuodamas aplinkoje gausiai išskiria ligos sukėlėjus – tuberkuliozės mikobakterijas. Ši liga ypač grėsminga naujagimiams ir kūdikiams bei vaikams iki 5 metų.

Prevencija: vengti sąlyčio su ligoniu sergančiu TB, kuriam patvirtinta diagnozė, kosint čiaudint prisidengti burną, plauti rankas, vėdinti patalpas (kambarius, klases, kabinetus ir pan.). Įtariant užsitęsusį sunkų kosulį daugiau nei tris savaites kreiptis į savo šeimos gydytoją, nevengti profilaktinių skiepų.

{joomplucat:302 limit=7|columns=4}

Kazimiera Šaminienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Skip to content