Menu Close

Nemokami savižudybių prevencijos mokymai Jonavos įstaigoms, įmonėms, organizacijoms, bendruomenėms

Savanoriškas pasitraukimas iš gyvenimo yra viena dažniausių mirties priežasčių visame pasaulyje, o ypač Lietuvoje. Mūsų šalyje kasmet nusižudo daugiau nei 500 gyventojų. Pasak psichiatrų, savižudybė – tai ne vien momentinis rankos pakėlimas prieš save, bet ilgalaikis procesas, vedantis link lemtingos akimirkos. Tokį drastišką žmogaus pasirinkimą paskatina įvairūs dvasiniai, psichologiniai, socialiniai veiksniai.

Jonavos visuomenės sveikatos biuras organizuoja savižudybių prevencijos mokymus, kurių tikslas – išmokyti savivaldybių gyventojus atpažinti savižudybės rizikos ženklus, tinkamai į juos reaguoti ir suteikti informacijos apie galimą psichologinę pagalbą.

Mokymų metu asmuo įgyja žinių apie reikiamą pagalbą žmogui, įveikiant savižudybės krizę. Sužinosite, kaip atpažinti savižudybės riziką, pradėti pokalbį apie savižudybę, išklausyti apie savižudybę svarstantį žmogų, nustatyti apie savižudybę svarstančio žmogaus poreikius, sukurti individualizuotą saugumo planą.

Šiuose mokymuose gali dalyvauti asmenys nuo 16 metų, mokymų trukmė – 3 val., organizuojami 20 ir daugiau asmenų grupėms.

Jei ir jūs norite, kad į jūsų įstaigą, įmonę, organizaciją ar bendruomenę atvyktų lektoriai ir pravestų bazinius savižudybių prevencijos mokymus, kviečiame kreiptis į Jonavos visuomenės sveikatos biurą telefonu 8 672 91761 arba el. paštu danute.kacegaviciene@jonavavsb.lt arba registruotis galite šioje nuorodoje: https://forms.gle/oVxZFJGV26pNjL6g8

Baziniai savižudybių prevencijos mokymai finansuojami iš Valstybinės tikslinės dotacijos lėšų.

Skip to content