Menu Close

MOKSLEIVIŲ KONKURSO „DRAUGE NUGALĖSIME BAKTERIJŲ ATSPARUMĄ ANTIBIOTIKAMS“ NUGALĖTOJAI PRISTATĖ SAVO DARBUS

Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupė, kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakultetu, šių metų lapkričio 24 d. suorganizavo konferenciją, skirtą Europos supratimo apie antibiotikus dienai (lapkričio 18 d.) ir Pasaulinei supratimo apie antibiotikus savaitei (lapkričio 18–24 d.) paminėti. Šis renginys vainikavo du mėnesius vykusį konkursą „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams“.

Kūrybinius darbus pristatė penkių Kauno apskrities savivaldybių moksleiviai:

  • Prienų Žiburio gimnazijos moksleivės Miglė ir Elžbieta supažindino su atliktais bakterijų tyrimais, kurių metu nustatė, kad daugiausiai bakterijų yra gimnazijos sporto salėje.
  • Kėdainių Atžalyno gimnazijos moksleivės Benita ir Austėja akcentavo 5 kasdienius įpročius, kurie stiprina imunitetą.
  • Kauno Aušros gimnazijos moksleiviai Eismantas ir Airidas nustebino dideliu susidomėjimu mikrobų pasauliu.
  • Raseinių prezidento Jono Žemaičio gimnazijos atstovės Raminta ir Rugilė antibiotiko ir bakterijos kovą pavaizdavo animaciniu filmu apie Tomą ir Džerį.
  • Jonavos senamiesčio gimnazijos moksleivės Rugilė ir Santa pristatė „Klausimėlio“ tipo filmuką apie savo gimnazijos moksleivių ir mokytojų žinias, po kurio skambėjo antibiotikų atsparumo tema gyvai atlikta savos kūrybos daina.

Konferencijos dalyviams buvo pristatyta Visuomenės sveikatos studijų programa ir Kauno kolegijos medicinos fakulteto Biomedicinos diagnostikos studenčių Aistės ir Emilijos atliekami mikroorganizmų atsparumo antibiotikams tyrimai. Po konferencijos moksleiviai susipažino su LSMU VSF ir pasižadėjo skleisti plačiau informaciją savo mokyklose apie antimikrobinio atsparumo valdymą.

 

Skip to content