Menu Close

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija minėjo pasaulinę organų donorystės dieną

Spalio 6 d. Lietuva su visa Europa mini organų donorystės dieną. Šios dienos tikslas – visuomenę informuoti apie donorystės tikslą ir prasmę.

Organų donorystė suteikia gyvenimo viltį nepagydomai sergantiems pacientams. Donorystė ir transplantacija gali išgelbėti gyvybę, suteikti visavertį gyvenimą, leisti dirbti, mokytis, keliauti.

Pirmoji organų donorystės dienos dalis vyko Jeronimo Ralio gimnazijos kieme buvo degtos žvakutės širdelės forma.  Kiekviena uždegta žvakutė – tai padėka, sklindanti iš kiekvieno širdies, skiriama donorų artimiesiems ir visiems donorams už neįkainojamą dovaną.

Antroji minėjimo dalis vyko gimnazijos aktų salėje.  12-tų klasių mokiniams buvo rodomas lietuviškas dokumentinis filmas apie kaulų čiulpų donorystę „Kraujo kelias“. Kartu su Giedriumi Pauža, kuriam prieš 10 metų gyvybę išgelbėjo vokiečių futbolininkas tapęs  kaulų čiulpų donoru.

Renginį organizavo Visuomenės sveikatos specialistė I. Danielė. Ačiū padėjusiems organizuoti renginį gimnazijoje Ingai Kuuzeorg – Petrikonienei, Jolitai Neimantienei ir Svajūnei Sipavičienei.

Skip to content