Menu Close

NORINTIEMS MESTI RŪKYTI

Netinkami įpročiai veikia mūsų kasdienį gyvenimą. Gyvendami kartais susimąstome, kad nepatinka tai ką darome, jaučiame savo veiksmų pasekmes, tačiau pokyčių nesiimame. Iš tiesų, pakeisti turimą įprotį gali būti itin sunku. Įpročiai formuojasi pakankamai ilgą laiką, tad ir jiems pakeisti prireikia laiko ir pastangų.

Vienas iš tokių įpročių, itin veikiančių mūsų fizinę ir psichinę sveikatą – rūkymas. Tikrai dažnai girdime, o galbūt net ir matome, kaip žmonės bando ar nori atsisakyti rūkymo. Žadame sau, bandome, bet itin dažnu atveju – nepavyksta. Bandant patiems atsisakyti šio įpročio pavyksta tik 5 proc. žmonių. Šie skaičiai rodo, kad pagalba būtina.

Mesti rūkyti gali būti sunku dėl įvairių priežasčių. Ilgainiui vystosi priklausomybė nuo rūkymo. Priklausomybės atveju nustojus rūkyti jaučiami nemalonūs ir dirginantys abstinencijos simptomai. Dažnu atveju, žmonės rūkymą naudoja kaip emocijų valdymo būdą. Tačiau, kiekvienu atveju – rūkymo proceso susiformavimas itin skirtingas. Būtent dėl to, individuali pagalba kiekvienam asmeniui yra efektyvus būdas siekiant šio tikslo.

Jonavos rajono ir Jonavos miesto gyventojams teikiamos nemokamos psichologinės konsultacijos, kurių metu kartu su psichologu dirbsite naudojantis kognityvinės elgesio terapijos metodais. Kognityvinė elgesio terapija – tai psichologinio mokslo kryptis, turinti daugiausiai efektyvumo įrodymų keičiant mums nepalankų elgesį.

Turint norą ir pasiruošus jam skirti laiko – POKYTIS YRA ĮMANOMAS.

Konsultacijų metu:

  • Ruošitės rūkymo atsisakymo procesui (analizuosime įpročio susidarymo priežastis, didinsime motyvaciją, susidarysime individualų rūkymo metimo planą, ieškosime būdų, galinčių padėti įveikti priežastis galinčias trukdyti mesti rūkyti);
  • Numatysite konkrečią rūkymo atsisakymo datą;
  • Sieksite savo tikslo;
  • Analizuosime ir ieškosime būdų kaip išvengti atkryčio ir / arba kaip elgtis, atkryčiui įvykus, jog negrįžtume prie netinkamo elgesio;
  • Gausite įvairių rekomedacijų susijusių su rūkymo atsisakymu.

Bendra informacija:

  • Konsultacijų kiekis: nuo 4 iki 8 (priklauso nuo individualios situacijos).
  • Konsultacijos anoniminės ir konfidencialios.
  • Pagalba – Nemokama.
  • Laikas – derinamas.

Registracija:
Psichologė Monika Vaitkevičiūtė
864545326
monika@jonavavsb.lt

 

Skip to content