Galvojama, kad sėkmė ateina pas tuos, kurie anksti keliasi. Netiesa, sėkmė aplanko tuos, kurie atsikelia geros nuotaikos. (Marselis Ašaras) Išsaugoti, tai kas įgyta – ne mažesnis menas, negu tai įgyti. (Ovidijus)

         Jonavos visuomenės sveikatos biuras yra suinteresuotas, kad teikiant visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkavimas, tarpininko kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimas, ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą).

        Į Jonavos visuomenės sveikatos biurą gali kreiptis kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėtį ir kitus kriterijus. Kreiptis reiktų tuo atveju, jei asmuo mano turįs žinių arba pagrįstų įtarimų apie sveikatos sistemos darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Jonavos visuomenės sveikatos biuras ragina pranešti apie korupciją
Apie korupcijos atvejį (-us) praneškite:
- raštu,
- Jonavos visuomenės sveikatos biuro telefonu (8 349) 31064 (darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val., išskyrus pirmadienį – nuo 8 val. iki 18 val. ir penktadienį – nuo 8 val. iki 14 val. ) arba tiesiogiai susisiekite su specialiste Modesta Bartošiene, kuri atsakinga už korupcijos prevencijos ir kontrolės vykdymą – (8 349) 31064.
- elektroniniu paštu info@jonavavsb.lt,  modesta.bartosiene@jonavavsb.lt.

Kreipiantis raštu pageidautina nurodyti:
• vardą, pavardę;
• gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti);
• sveikatos priežiūros sistemos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas arba institucijos pavadinimą;
• skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas aplinkybes.
• Ant voko būtina nurodyti – Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Chemikų g. 136, 55222 Jonava.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.
Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad visuomenės sveikatos biuras neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba. (toliau – STT). STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.
STT apie korupciją galima pranešti:
- raštu,
- palikti pranešimą STT svetainėje pasirinkus nuorodą „praneškite apie korupciją/palikite pranešimą čia" ar paspaudus judantį informacinį skydelį „Tu gali sumažinti korupciją",
- visą parą veikiančiu „karštosios linijos" telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis),
- elektroniniu paštu pranesk@stt.lt,
- faksu (8 5) 266 3307.

Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į STT pareigūnus, priimami STT Administravimo valdybos Pareiškimų nagrinėjimo skyriuje, esančiame Vilniuje, A. Jakšto g. 6 arba STT teritoriniuose padaliniuose:
- Kaune, Spaustuvininkų g. 7;
- Panevėžyje, Vasario 16-osios g. 22;
- Šiauliuose, Vilniaus g. 140;
- Klaipėdoje, Pilies g. 12A.

 ANTIKORUPCINĖ   SAM  LINIJA

Pasitikėjimo telefonas – 8 800 66 004

Sveikatos apsaugos ministerija prašo Jus būti pilietiškus: informuokite apie korupcijos atvejus anonimiškai skambindami nemokamu telefonu 8 800 66 004. Jeigu asmens sveikatos priežiūros įstaigoje iš Jūsų prašė pakišos, jeigu be teisinio pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar susidūrėte su kitokia korupcijos forma, paskambinkite. Jūsų informacija labai svarbi – kiekvieną atvejį nagrinėsime ir bendromis pastangomis stengsimės įveikti korupcijos virusą. Jūsų skambutis anonimiškas, jokių asmens duomenų pateikti nereikia. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta kovos su korupcija institucijai.

Apie korupcinio pobūdžio veikas taip pat galima pranešti Sveikatos apsaugos ministerijai elektroniniu paštu korupcija@sam.lt.

STT KLIPAI ANTIKORUPCINE TEMATIKA

http://www.stt.lt/lt/vaizdas/

http://www.stt.lt/lt/vaizdas/-stt-socialines-reklamos-vaizdo-klipas/

http://www.stt.lt/lt/vaizdas/stt-socialines-reklamos-vaizdo-klipas1

http://www.stt.lt/lt/vaizdas/

_____________________________

SAUSIS, 2020
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Pagalba telefonu