Menu Close

Visavertė mityba – ne tik nėščiosios, bet ir būsimo vaikelio sveikatos garantas

 

Galima išskirti tris svarbius moters gyvenimo periodus, kurių metu ji turėtų jausti ypatingą atsakomybę ne tik už savo, bet ir už vaiko sveikatą – tai nėštumo planavimas, nėštumas ir kūdikio žindymas. Sveika mityba – tai svarbus sveikos gyvensenos ir ilgaamžiškumo komponentas. 

Atlikti moksliniai tyrimai įrodo, kad visavertė ir sveikos mitybos rekomendacijas atitinkanti nėščiosios ir kūdikį žindančios mamos mityba įtakoja ne tik naujagimio, kūdikio, vėliau vaiko raidą, bet ir suaugusio žmogaus sveikatą.

Kokia ta besilaukiančios mamos mityba turėtų būti, kiek svorio priaugti, ar reikia man maisto papildų ir kada, ir kokių, o ką ir kada vaikučiui duoti jei pienuko nepakanka, ar sveika maitinti kūdikėlį naktimis, kaip atskirti  „sveiką” ir „nesveiką” maistą, kokius pagrindinius sveikos mitybos principus pasirinkti ir dar tūkstantis vienas klausimas kirba jaunų tėvelių galvose ???

Šiais ir kitais rūpimais klausimais  apie sveikos mitybos tiesas, grįstas moksliniais ir medicininiais tyrimais, kalbėsime su gydytoja dietologe, Lietuvos dietologų draugijos ir Lietuvos parenterinės ir enterinės mitybos draugijos nare, mokslinių straipsnių, cituojamų nacionalinėse ir tarptautinėse recenzuojamose duomenų bazėse bendraautore, medicinos mokslų daktare Rūta Petereit kovo 16 d. 14.00 val. Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre. Kviečiame šioje diskusijoje aktyviai dalyvauti  nėščiąsias ir kūdikius maitinančias mamytes. Gydytoja pasiruošusi atsakyti į visus Jūsų klausimus.

Vietų skaičius ribotas. Išankstinė registracija tel. 8 684 13389.

 

 

Rūta Pugačiauskienė,

Jonavos visuomenės sveikatos biuras

Skip to content