Menu Close

Vienas pasaulis. Vieni namai. Viena širdis

        Jonavos visuomenės sveikatos biuras Jonavos rajono gyventojams organizavo pamoką – diskusiją skirtą paminėti pasaulinę širdies dieną, kurios šūkis „Vienas pasaulis. Vieni namai. Viena širdis”.

        Renginio tikslas buvo propaguoti sveikesnę gyvenseną stabilizuojant ir mažinant Jonavos rajono gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo širdies – kraujagyslių ligų, bei ilginat vidutinę gyvenimo trukmę ir kokybiškus gyvenimo metus.

        Atviroje pamokoje dalyvavo ir patarimus teikė VŠĮ Jonavos ligoninės gydytojas kardiologas Arvydas Gasys, o kineziterapeutė Indrė Nikiforienė dalyviams paaiškino fizinio aktyvumo naudą ir parodė fizinių pratimų kompleksą. Šiuos pratimus pamokos dalyviai galės daryti ir namuose.

       Taip pat dalyviam buvo dalinama informacinė sklaida apie širdies kraujagyslių ligų pagrindinius rizikos veiksnius.

       Šios dienos tikslas paskatinti renginio dalyvius, jų šeimos narius, visuomenę aktyviau dalyvauti  prevencijos priemonių programoje siekiant užkirsti širdies – kraujagyslių susirgimų raidai ir jų komplikacijoms, bei išvengti ankstyvų mirčių ir  sumažinti gydymo išlaidas.

 

Pasaulio širdies federacija kviečia prisijungti prie pasaulinio judėjimo už širdžiai sveiką gyvenseną ir pateikia praktiškus patarimus:

1. Pasirūpinkite, kad namuose visuomet būtų sveiko maisto: ribokite pusgaminius, kuriuose dažniausiai būna daug cukraus, druskos ir riebalų, valgykite kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, saldumynus keiskite saldžiais vaisiais, pasiruoškite namuose sveikus pietus į darbą ar mokyklą.

2. Uždrauskite rūkymą savo namuose: nerūkydami namuose apsaugosite ne tik savo, bet ir savo vaikų sveikatą, o metę rūkyti parodysite jiems puikų pavyzdį.

3. Būkite aktyvūs: ribokite laiką prie televizoriaus, daugiau laiko praleiskite lauke – važinėkite dviračiu, vaikščiokite ar tiesiog žaiskite su vaikais kieme.

4. Įvertinkite savo riziką: apsilankykite pas gydytoją, kuris išmatuos kraujospūdį, gliukozės ir cholesterolio kiekį kraujyje, svorį ir kūno masės indeksą bei įvertins Jūsų individualią riziką susirgti širdies ir kraujagyslių liga. Nuo 2006 m. veikia „Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programa, skirta 40–55 metų vyrams ir 50–65 metų moterims“. Visuomenės sveikatos biuras kviečia ir ragina visus 40–55 metų vyrus  ir 50–65 metų moteris vieną kartą per metus nemokamai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Žinodami savo riziką kartu su gydytoju galėsite sudaryti planą, kaip ją sumažinti. Jeigu reikia, bus paskirtas medikamentinis gydymas.

Pasaulio širdies federacija skatina aktyviai kurti širdžiai palankią aplinką: visi kartu mes galime pasiekti tikslą ir iki 2025 m. mirštamumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų sumažinti 25 proc.

 

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė                                             

Rūta Pugačiauskienė

 

Skip to content