Menu Close

Vandens diena Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Bitutė“ ir „Saulutė“

Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje „Bitutė“ ir „Saulutė“, Jonavos r. Kulvos A. Kulviečio mokykloje paminėjome Pasaulinę vandens dieną. Smagiai pašokome, pabendravome apie vandens svarbą žmogaus kūnui ir ragavome vandenį su citrina, apelsinu, agurkais, čiobrelių šakelėmis. Vaikai su vandeniu piešė ant krepinio popieriaus, kūrė plakatą vandens šventei.

Pasaulinė vandens diena minima kiekvienais metais kovo 22 dieną. Šios svarbios dienos tikslas skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Vanduo yra vertingiausias gamtos išteklis, o visai gyvūnijai ir augalijai – išgyvenimo šaltinis.

Vanduo yra pagrindinė mūsų kūno sudedamoji dalis, svarbus organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų. Netekęs apie 20 procentų vandens, organizmas žūsta apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Jis padeda pasisavinti iš maisto vitaminus ir mineralines medžiagas.

Vandens gėrimas turi tapti įpročiu nuo mažų dienų. Būkite sveiki ir laimingi.

Visuomenės sveikatos specialistė Simona

 

Skip to content