Menu Close

„Tylos stebuklinga versmė” – Jonavos pradinėje mokykloje

Gegužės 13 dieną po pirmos pamokos mokyklos koridoriuose nebuvo girdėti įprasto mokinių klegesio ir šurmulio. Vyko tylioji pertrauka. Taip mūsų mokykla, inicijavus mokyklos tarybai, prisijungė prie akcijos „Tylos stebuklinga versmė“.

Tai viena iš Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių, patvirtinta 2014 m. kovo 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu. Šia akcija siekiama atkreipti dėmesį į triukšmo problemą, skatinama kurti tylesnę mokyklą ir tylesnę poilsio aplinką, sveiką aplinką sau ir savo vaikams. Ugdant vaikų supratimą apie triukšmą siekiama ne tik pabrėžti didesnį jų jautrumą neigiamam triukšmo poveikiui mokykloje, namuose, renginiuose ar, pavyzdžiui, garsiai klausantis muzikos ausinukais, bet ir įdiegti atsakomybę dėl pačių vaikų keliamo triukšmo jiems augant ir vėliau suaugus.

Mokytojos siūlė mokiniams pertraukos metu užsiimti veikla, kuri kelia kuo mažiau triukšmo. Mokiniai žaidė stalo žaidimus, bendravo gestų pagalba, klausėsi smuiko garsų.. Susidomėję žaidė žaidimus „Tylos karalius“, „Jausmų traukinys“, „Tylioji žvaigždė“, įvairius stalo žaidimus. Ypatingo susidomėjimo sulaukė meditacijos, kurias sporto salėje vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Livija Griniova. Klasėse vyko valandėlės, pokalbiai apie triukšmo daromą žalą. Medžiagą šioms valandėlėms paruošė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Livija Griniova. Kai kuriose klasėse akcija tęsėsi ne tik pirmosios pertraukos, bet ir kitų pertraukų metu. Pasibaigus akcijai, mokiniai turėjo galimybę balsuoti „UŽ“ tyliąsias pertraukas. Tyliojoje pertraukoje dalyvavo 279 mokiniai. Už tyliąją pertrauką balsavo 238 mokiniai, t.y. 85% iš visų dalyvavusių skaičiaus.

Tyliąsias pertraukas rengsime ir toliau – vieną kartą savaitėje, antradieniais po pirmosios pamokos.

Kviečiame pasigrožėti akimirkomis:  https://www.youtube.com/watch?v=K9itrV90H7Q&feature=youtu.be  

 

Jonavos pradinės mokyklos tarybos pirmininkė,
sveikatą stiprinančios veiklos grupės narė

Edita Ruckienė

 

 
Skip to content