Menu Close

Tėvų skatinimas įsitraukti į psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevenciją

Siekiant veiksmingesnės narkotikų vartojimo prevencijos, visuomenės sveikatos biuras Jonavos rajono bei miesto ugdymo įstaigose vasario – balandžio mėnesiais organizuoja paskaitas, skirtas tėvams ir mokytojams.

Narkotikų vartojimas paauglių tarpe nėra vien tik mokyklos rūpestis. Tai, visų pirma, šeimos ir visos visuomenės problema. Budrūs tėvai, stebintys ir besidomintys savo vaiku, pirmieji gali pamatyti jo pokyčius: pasikeitusią nuotaiką, elgesį, įpročius, draugus ir pan. Paauglio stebėjimas, tinkamos pagalbos suteikimas, bendradarbiavimas su atitinkamomis institucijomis gali ženkliai prisidėti prie narkotinių medžiagų vartojimo mažinimo.

Vasario 5 bei vasario 25 dienomis, Barupės ir Bukonių pagrindinėse mokyklose, Žeimių mokykloje – daugiafunkciame centre ir J. Ralio gimnazijoje susitikime su tėvais ir mokytojais dalyvavo Kauno apskrities priklausomybės ligų centro soc. darbuotojas Haris Urvinis, o vasario 25 ir 26 dienomis, Užusalių pagrindinėje ir Kulvos A. Kulviečio mokyklose – judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą” Kauno regiono skyriaus pirmininkas bei Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyresn. specialistas Darius Joneikis.

Narkotines medžiagas dažniausiai pradeda vartoti negebantys išspręsti rimtų problemų, jaunuoliai, kuriems trūksta meilės, pasitikėjimo savimi. Vaikai, kuriems skiriama daugiau laiko ir dėmesio, kalbamasi, bendraujama bei patiriantys daugiau šilumos ir meilės, rečiausiai susiduria su šia problema. Lektoriai akcentavo, kad tėvams labai svarbu rūpintis savo vaikų pomėgiais, laisvalaikiu, surasti laiko išklausyti juos, ugdyti vertybes ir socialinius įgūdžius.  

Ieškoti palankių sprendimų ir tikėtis geresnių rezultatų įmanoma tik bendradarbiaujant mokyklos personalui, įvairių institucijų specialistams bei aktyviau įtraukiant į bendradarbiavimą tėvus.

{joomplucat:100 limit=8|columns=4}

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)          

Irena Pratkelienė                                                    

                          

Skip to content