Menu Close

,,Sveikos vaišės iš sodo ir daržo“

Lapkričio 13 dieną, Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko renginys ,,Sveikos vaišės iš sodo ir daržo“, skirtas paminėti lapkričio 8– ąją, Europos sveikos mitybos dieną.

Renginio tikslas – ugdyti suvokimą apie visavertės mitybos svarbą, diegti sveikos mitybos pagrindus, lavinti gebėjimą gaminti sveikus patiekalus. Renginyje dalyvavo 1 – 2 klasių gimnazistai. Kiekvienos klasės mokiniai namuose paruošė, o renginio metu pristatė du patiekalus iš nurodytų vaisių ir daržovių.

{joomplucat:46 limit=2}

Buvo organizuojamas ir plakato konkursas, kurio metu demonstruojamuose plakatuose buvo nupiešti vaisiai ir daržovės, pateikiant jų maistines ir gydomąsias savybes. Vaišes jaunimo vakarėliams gamino profesionali virėja Dalia Kasmočiūtė, šiuo metu dirbanti Šveicarijoje. Komisija vertino patiekalų kokybę, kūrybiškumą, originalumą, estetinį vaizdą ir plakatų informatyvumą bei meniškumą. Visi renginio dalyviai degustavo patiekalus, dalinosi patiekalų receptais. Salėje tvyrojo puiki atmosfera, nes kiekvienas didžiavosi savo kulinarijos šedevrais. Rezultatai pranoko lūkesčius. Kiekviena dalyvavusi klasė buvo apdovanota Visuomenės sveikatos biuro padėkos raštais bei įsteigtomis dovanomis. Virėja Dalia  įteikė savo  prizus dviem labiausiai jai patikusius patiekalus parengusioms klasėms.

Daugelis renginio dalyvių norėtų, kad toks renginys vyktų kasmet.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Lionė Rimkuvienė

 

Skip to content