Menu Close

Sveiki užkandžiai – taip pat skanūs

       

      Sveiki užkandžiai yra svarbūs vaikų sveikatai, nes stimuliuoja smegenų veiklą, gerina nuotaiką ir padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Užkandžiai yra puiki galimybė suvalgyti pakankamą kiekį daržovių, vaisių, pieno produktų, riešutų, kurie gausūs skaidulomis, vitaminais, mineralais, antioksidantais, baltymais, ypač svarbiais vaikų augimui, brendimui, gerai fizinei, protinei ir emocinei sveikatai.

       Spalio 23 d. Jonavos R. Samulevičiaus progimnazijoje vyko renginys „Sveiki užkandžiai – taip pat skanūs“. Šio renginio metu 1-8 kl. mokiniai buvo vaišinami sveikais užkandžiais siekiant parodyti, kad jie taip pat gali būti skanūs. Renginio metu visuomenės sveikatos specialistės paruoštame stende buvo vizualiai parodytas cukraus kiekis, esantis labiausiai vaikų mėgstamuose maisto produktuose: sūreliuose, šokoladuose ir kituose skanumynuose.

Kas yra cukrus? Iš ko jis gaminamas? Kiek per parą rekomenduojama suvartoti cukraus? Ar šis produktas turi vitaminų? Į šiuos ir panašius klausimus noriai atsakinėjo mokiniai ir mokytojai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Leonarda Savickienė

{joomplucat:289 limit=6|columns=3}

Skip to content