Menu Close

Sveikatingumo pertraukų savaitė Jonavos miesto ir rajono ugdymo įstaigose

 Šiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines nuostatas. Viena iš jos funkcijų – orientuoti mokinį ir į sveiko gyvenimo vertybių pasaulį, kurio pažinimas padeda pajausti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus kūrybingo gyvenimo prasmę.

{joomplucat:42 limit=2}

Siekdamas skatinti mokinių su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, Jonavos visuomenės Sveikatos biuras, pritardamas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuotai akcijai, spalio mėnesį miesto bei rajono ugdymo įstaigose organizavo „Sveikatingumo pertraukų savaitę”.

Kas tai per akcija? Tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas atkreipti mokinių dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.

„Sveikatingumo pertraukų savaitę“ galėjo organizuoti viena iniciatyvinė grupė arba skirtingomis dienomis vis kita bendruomenės grupė ar mokinių klasė. Buvo galimybė organizuojant  kūrybiškai pasirinkti tinkamą laiką, vietą ir tematiką,  naudoti pačius įvairiausius sveikatos žinių perdavimo, įgūdžių ir įpročių formavimo būdus bei metodus, atitinkančius bendruomenės narių, ypač mokinių,  amžių ir pasirengimo lygį.

Akcija nebuvo privaloma, tačiau į ją įsijungė 11  Jonavos miesto bei rajono ugdymo įstaigų.  Vienose mokyklose akcija vyko vieną pasirinktą savaitės dieną, kitose visą savaitę ir  kiekvieną dieną pasirenkant vis kitą temą. Mokyklos galėjo pasirinkti rekomenduojamas akcijos ,,Sveikatingumo pertraukų savaitė“ temas ar siūlyti savo pasirinktą temą. Buvo galima žaisti judriuosius žaidimus ar atlikti mankštą skambant linksmai, nuotaikingai muziką, technologijų pamokų metu išmokyti mokinius pasigaminti skanių, paprastų patiekalų iš mūsų krašte auginamų vaisių ir daržovių ir juos pristatyti pertraukų metu, surengti masinę muilo burbulų pūtimo akciją, įrengti ramybės klases ar kampelius, kuriuose mokiniai pertraukų metu galėtų atsipalaiduoti ir ramiai pabūti, pertraukos metu parašyti padėkos laišką suolo draugui, mokytojui ar mokyklos direktoriui.  

 

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas (jaunimo sričiai)

 

Skip to content