Menu Close

Šilti prisiminimai iš renginių ciklo su sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Jonavos Viltis” nariais

2 mėnesių laikotarpyje penktadieniais vyko sveikos gyvensenos teoriniai ir praktiniai užsiėmimai organizacijoje „Jonavos Viltis”. Su jaunuoliais kalbėjome apie maistinių medžiagų grupes, dėliojome sveiko maisto pasirinkimo piramides, aptarėme koks ir kokių maisto medžiagų poreikis yra reikalingas, gaminome sveikus vaisių kokteilius, praktiškai mokėmės ilgai kramtyti kietus neįprastus maisto produktus iki tol, kol jie pasidarė skanūs, analizavome, kokių maisto produktų reikėtu vartoti tik labai retai ir mažai (nesvarbu, kad jie SKANŪS..). Šiuos užsiėmimus talkino vesti  specialistės Viktorija Gaižauskienė ir Greta Raškauskienė. Kiekvieną užsiėmimą mokėmės, kaip taisyklingai plautis rankas, kaip prižiūrėti visą kūną, saugoti bei tausoti aplinką.

Klounas (Biuro specialistė Danutė Kačegavičienė) mokė užsiėmimų dalyvius burnos higienos subtilybių pasitelkęs savo draugę dantukų fėją. Paminėjome ir Pasaulinę vandens dieną, linksmai sprogdindami oro balionus su juose paslėptais klausimais bei mįslėmis apie vandenį, pasikartojome, kiek to vandens reikia kasdien išgerti.

Neapsiėjome ir be fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimų – vyko mankštos su klounu, šiaurietiško ėjimo mokymai, aptartos įvairios fizinio aktyvumo galimybės laisvalaikiu.

Po kiekvieno užsiėmimo su šiais šiltais žmonėmis, jų auklėtojais, vadove Olga Traskauskiene dar ilgai norėdavosi šypsotis, nesvarbu, kad po renginio nusiimdavome klouno  rūbus ir jo šypseną. Stiprybės ir sveikatos šiems darbuotojams norisi palinkėti jų tikrai nelengvame kasdieniame darbe.

Šiais renginiais Biuro bendradarbiavimas su šia organizacija nesibaigia –  visus metus 2 kartus per savaitę „Jonavos Viltis“ ir Jonavos neįgaliųjų veiklos centro nariams vyks šokių pamokos ir treniruotės sporto salėje su profesionaliais treneriais.

Rūta Pugačiauskienė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Skip to content