Menu Close

ŠIEMET JAU MOKĖMĖS VAIKŠČIOTI SU ŠIAURIETIŠKO ĖJIMO LAZDOMIS

Šį rudenį šiaurietiško ėjimo pamokas  kartu su Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos, vaikų globos namų ir Užusalių seniūnijos administracijomis organizavome draugijos nariams, vaikų namų globotiniams, bei seniūnijos gyventojams.

  Šiaurietiškas ėjimas – fizinis užsiėmimas paprastai žinomas kaip ėjimas su panašiomis į slidininkų lazdomis. Tai labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė, tinkanti visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams, ypač tiems, kurie dėl sveikatos negalavimų negali bėgioti ar užsiimti kitu sportu.

  • Ėjimas, atsispiriant lazdomis, užtikrina taisyklingą laikyseną, nes „įdarbina“ daugiau nei 90 proc. viso kūno raumenų, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, stiprina kaulus, mažina osteoporozės tikimybę.
  • Teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis, bei mažina psichinę įtampą. 
  • Tai ne tik raumenis sutvirtinantis ir sąnarius pramankštinantis užsiėmimas, bet ir širdies darbą gerinanti mankšta, nes jos metu ne tik kvėpavimo sistema, bet ir visas organizmas geriau aprūpinamas deguonimi, ko pasėkoje stiprinamas širdies raumuo, mažinamas kraujospūdis, kartu mažėja ir širdies infarkto ir krešulių susidarymo galimybė bei „blogojo“ cholesterolio kiekis kraujyje.
  • Reguliuojama žarnyno, veiklą, gerinama lytinė funkcija, nes pagerėja kraujo apytaka mažajame dubenyje, stiprinami vidiniai pilvo raumenys, mažėja vidaus organus dengiantis riebalinis sluoksnis.
  • Be to, ši sporto šaka gerina medžiagų apykaitą – per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų, (vaikščiojant be lazdų – 280 kal/val.) bei 20-40 proc. daugiau energijos, negu paprastai einant, kas ypač aktualu norint kontroliuoti savo kūno svorį.
  • Prasidėjus rudeniui tai puiki galimybė sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti kraujotaką ir sveikiems pasitikti artėjančius šalčius.
  • Šiaurietiškas ėjimas yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo, Parkinsono ir Alzheimerio ligas, osteoporozę.
  • Kaip bendro fizinio pasiruošimo ar reabilitacijos po traumų priemonė dažnai taikomas ir sporte.

 

Kviečiame gyventojus paskutinį kartą šiais metais pasimokyti vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis 2013-12-07 d. 11. 00 val Joninių slėnyje Sodų gatvės gale prie didžiojo akmens.

Renginio dalyviai užsiėmimo metu nemokamai aprūpinami reikalingu inventoriumi.

Mokymus veda IĮ „Girus“ treneriai.

Būtina išankstinė registracija: tel. 8 349 31064

Būkite sveiki,

Rūta Pugačiauskienė,

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Skip to content