Menu Close

Siekiant geresnės kaimo gyventojų sveikatos

Lėtinių neinfekcinių ligų paplitimas, susijęs su fiziniu pasyvumu, yra viena iš didžiausių visuomenės sveikatos problemų ne tik daugelyje pasaulio šalių, taip pat ir Lietuvoje – ir ne tik mieste, bet ir kaime. Lietuvoje eilę metų yra pastebimi žymesni sveikatos netolygumai tarp miesto ir kaimo gyventojų, kurių sveikatos rodikliai yra prastesni. Teisės į sveikatą realizavimas yra svarbus kaimo plėtros ar gyvybingumo išlaikymo veiksnys, nes galimybė gauti kokybiškas sveikatos ir kitas paslaugas šiandien yra labai reikšmingas motyvas priimant sprendimą gyventi ar negyventi kaime.

Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, atsižvelgdamas į kaimo bendruomenių poreikius, 2017 m. rudenį  septyniose kaimo bendruomenėse  kiekvieną savaitę organizavo įvairias fizinį aktyvumą, taisyklingą judėjimą, kvėpavimą skatinančias veiklas: jogą, sveikatinimo mankštas,  mankštas su kineziterapeutu. 2018 metais šią veiklą tęsiame ir plečiame.

 Šių veiklų siekis – gerinti įvairaus amžiaus kaimo gyventojų sveikatą,  didinti užimtumą, skatinti turiningą laisvalaikio praleidimą, pritraukiant kuo daugiau bendruomenės narių. Džiugu pastebėti, kad pastaraisiais metais ypač suintensyvėjo kaimo bendruomenių veikla, žmonės buriasi į glaudesnes bendruomenes, stengiasi kartu spręsti iškilusias įvairias problemas. Organizuojant šiuos užsiėmimus aktyviai talkina pačios bendruomenės, seniūnijos, aktyvūs kaimo gyventojai.  Užsiėmimai  finansuojami Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios rėmimo  programos lėšomis.

 {joomplucat:257 limit=7|columns=4}

Ina Osauskienė,

Jonavos rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro direktorė

Skip to content