NEMOKAMA 1 METŲ TRUKMĖS SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA SENJORAMS (65 m. ir vyresniems)
Siūlome Jums moksliniais tyrimais įrodytą pačią pigiausią ir efektyviausią sveikatos palaikymo ir stiprinimo priemonę – tinkamai dozuotą fizinį krūvį su profesionaliais specialistais be žalos Jūsų sveikatai.
Kaip vyksta ši programa?
Programos pradžioje, susidarius dalyvių grupei, vertinamas kiekvieno dalyvio fizinis pajėgumas (rankų, kojų, plaštakos raumenų jėgą, viršutinės ir apatinės kūno dalies lankstumas, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumas, kūno sandaros analizatoriumi išmatuojama dalyvio išorinių ir vidinių (visceralinių) riebalų kiekis ir jų santykis su kūno raumenimis, nustatoma, ar pakankamai naudojate skysčių, kokia yra dienos kalorijų normą, ar dalyvio biologinis amžius atitinka jo amžių pagal medžiagų apykaitą. Taip pat vertinami ir senatvinio silpnumo sindromo ir polinkio į depresiją požymiai. Atsižvelgiant į gautus ir siektinus rezultatus, teoriniai – praktiniai grupiniai užsiėmimai vyksta ciklais, jų metu dalyviai mokomi taisyklingos judesių atlikimo technikos (raumenų, pusiausvyros jėgos, aerobinės ištvermės, lankstumo ugdymo ir kt.), kiekvienam dalyviui sudaromi individualūs fizinio aktyvumo planai darbui namuose. Užsiėmimų eigoje kintantys fizinio pajėgumo ir kiti rodikliai (dėl dalyvio įdėtų pastangų – gerėjantys) programos vykdymo eigoje vertinami 3 kartus.
Užsiėmimus veda kvalifikuotas fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas, dietistė, teikiamos individualios konsultacijos.
Kodėl sveikatai palaikyti būtinas fizinis aktyvumas?
Visi mes senstame – tai natūralus fiziologinis procesas ir maždaug nuo 30 metų amžiaus visos žmogaus organizmo funkcijos pradeda laipsniškai silpnėti dėl 3 pagrindinių priežasčių: mažėja maksimalus širdies produktyvumas, visame organizme retėja smulkių kraujagyslių (kapiliarų) tinklas ir nyksta skeleto raumenų masė. Todėl silpnėja žmogaus fizinės ypatybės (greitumas, lankstumas, pusiausvyra, judesių koordinacija, raumenų jėga ir ištvermė).
Dėl šių pokyčių senjorai yra labiau pažeidžiami nei kitos gyventojų grupės: apie 70 proc. visų mirčių vyresniame amžiuje yra sukeltos lėtinių ligų: osteoporozės, padidėjusio kraujospūdžio, cholesterolio, II tipo cukrinio diabeto, kai kurių vėžio formų ir kt. Senjorus neretai vargina antsvoris, nutukimas, miego sutrikimai, lėtiniai skausmai, kyla apsitarnavimo sunkumų, jie vartoja daug medikamentų, kurie taip pat neigiamai veikia savijautą. Dėl prarandamos jėgos ir sutrinkančios pusiausvyros atsirandantis kūno siūbavimas, susilpnėjusi skeleto ir raumenų sistema sąlygoja nukritimus ir dėl jų patiriamus sunkius sužalojimus. Taip pat senjorai dažniau serga depresija, demencija, skundžiasi prastėjančia atmintimi.
Reguliarus fizinis aktyvumas vyresniame amžiuje yra ypatingai svarbus, nes ne tik stiprinamos visos organizmo fizinės savybės, palaikomas sveikas svoris, mažinama tikimybė sirgti kai kuriomis ligomis, bet ir gerinama psichinė sveikata, nes reguliaraus fizinio aktyvumo metu išsiskiria įtampą ir stresą mažinantys, taip vadinami „laimės hormonai“– endorfinai. Todėl gerėja atmintis, lengviau sutelkiamas dėmesys, mažėja demencijos riziką, lengviau užmezgamos naujos pažintys, stiprėja socialiniai ryšiai tarp drauge sportuojančių grupės narių.
Vietų skaičius ribotas. Kviečiame registruotis naujus dalyvius tel. 8684 13389 darbo dienomis. (2023 m. nedalyvavusius)
Užsiėmimų vieta ir laikas bus patikslinti užsiregistravusiems dalyviams.