Menu Close

Saugiai praleiskime vasaros atostogas

Atėjusi vasara dosniai dalijasi su mumis šiluma, saule, galimybe labai daug laiko praleisti lauke ar gamtoje, planuotis aktyvų laisvalaikį. Atostogų metas vaikams suteikia daug džiaugsmo bei įvairių pramogų, tačiau padidina traumų bei nelaimingų atsitikimų galimybes. Nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio vaikų traumų rizika padidėja 18 procentų. Vasaros metas išsiskiria ne tiktai traumų gausumu, bet ir jų sudėtingumu. Aktyviai praleidžiamas laisvalaikis ir laisvalaikis gamtoje, sportas, įvairūs aktyvūs žaidimai gana dažnai baigiasi traumomis.

         Vienos iš sunkiausių traumų susijusių su vasaros laikotarpiu yra maudymasis ir nardymas. Maudantis įvairiose ir dažnai netinkamose maudynėms vietose, traumų rizika labai didelė. Neatsargus elgesys vandenyje, nardymas, o ypač šokinėjimas nuo tiltelių ir pan., turi labai skaudžias pasekmes – tai sunkūs galvos, kaklo, stuburo slankstelių sužalojimai, lūžiai ir netgi skendimai. Užmynus ant stiklo dužių ar aštrių daiktų, įvairių nuolaužų dažnai persipjaunama padus

         Maudymosi, eismo (važinėjimas riedučiais, dviračiu, nesilaikymas eismo taisyklių), įvairios kritimo ir neatsargių žaidimų traumos, apsinuodijimai, nudegimai ir įkandimai – tai pavojai, kurie lydi vaikus ir suaugusiuosius vasaros atostogų metu. Įvykus nelaimingam įvykiui ar traumai, visada labai svarbu pirmosios pagalbos suteikimas. Medikai ne visada gali greitai atvykti į įvykio vietą, todėl nelaimingo atsitikimo baigtis dažnai būna gyvybės ir mirties klausimas, kuris priklauso nuo šalia esančių žmonių ir nuo to ar jie moka teikti pirmąją pagalbą. Sugaišta minutė gali lemti žmogaus gyvybę.

       Gegužės mėnesį, Visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Greitosios medicinos pagalbos stotimi, visą savaitę organizavo renginius Jonavos miesto ir rajono ugdymo įstaigose. Buvo lankytasi „Neries“, „Lietavos“, Šveicarijos, Panoterių P.Vaičiūno, Ruklos J. Stanislausko pagrindinėse mokyklose, J. Ralio ir Senamiesčio gimnazijose, R. Samulevičiaus ir J.Vareikio progimnazijose, Panerio pradinėje mokykloje. Buvo mokoma kaip įvertinti pagrindines gyvybines funkcijas, sutvarstyti žaizdą, imobilizuoti lūžusius kaulus bei teikti pagalbą kitais atvejais.

 

Parengė Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)

Skip to content