Menu Close

SAUGAUS EISMO DIENA JONAVOJE

Jonavos visuomenės sveikatos biuras, kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato specialistais, Jonavos jaunimu dalyvavo akcijoje Saugaus eismo dienai (balandžio 6-jai) pažymėti. Akcijos metu gyventojai buvo kviečiami ir mokomi tinkamai elgtis kelyje, būti drausmingais ir dėmesingais, pakančiais, gerbti ir saugoti ne tik save, bet ir kitus eismo dalyvius. Renginio metu dalyviams buvo dalinama prevencinė medžiaga, atšvaitai, kiti šviesą atspindintys daiktai.

Mokslininkai teigia, kad nėra nustatytas toks alkoholio koncentracijos kraujyje lygis, kuris neturėtų jokios įtakos asmens elgesiui ir gebėjimams, ir nėra tokios vairuotojų kategorijos, kurios neveiktų alkoholis. 2014 m. Jonavos r. sav. nuo alkoholio sąlygotų priežasčių mirė 39,79 (100 000 gyv.) gyventojai, tai yra 1,8 karto daugiau lyginant su Lietuvos vidurkiu.

Akcijos metu taip pat buvo renkami parašai jonaviečių, kurie pritarė naujai parengtam alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektui, kurio tikslas – alkoholio prieinamumą ir reklamą ribojančiomis priemonėmis mažinti alkoholio vartojimą Lietuvoje. Daugiau informacijos apie šį projektą  rasite socialinio tinklo FB puslapyje „UŽ Blaivią“ https://www.facebook.com/U%C5%BD-Blaivi%C4%85-1706207046325713/, taip pat tinklapyje http://uzblaivia.lt/.

Parašų rinkimo akcija bus vykdoma visą balandžio mėnesį, nors būtinas 50 tūkst. parašų barjeras jau peržengtas. Pageidaujantys išreikšti savo valią parašu šioje iniciatyvoje laukiami Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure adresu Chemikų g. 136, Jonava, tel. 8 349 31064 (darbo dienomis).

Pasirašyti galima ir internetu https://www.lietuva2.lt/pasiulymas/pilietine-iniciatyva-andquot-uz-blaiviaandquot-patvirtinta-vrk-is-esmes-keiciant/56e7f7c80a1d0d0a8ce96b17.

{joomplucat:108 limit=10|columns=5}

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Rūta Pugačiauskienė

.

Skip to content