Menu Close

Ruklos Jono Stanislausko mokykloje – daugiafunkciame centre paminėta Pasaulinė diena be tabako

       Pažymint šią dieną, Ruklos Jono Stanislausko mokykloje-daugiafunkciame centre, sveikatos priežiūros specialistė Rūta Červiakovskė, socialinė pedagogė Lina Fiodorovienė ir kūno kultūros mokytoja Eglė Kazlauskienė inicijavo sporto renginį „Valanda be tabako“.

Pagrindinis Pasaulinės dienos be tabako  tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos sutrikimų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru (pasyvaus rūkymo).

Saulėtą trečiadienio popietę į mokyklos stadioną susirinko 5-6 klasių mokiniai. Kiekviena komanda pristatė šūkį prieš rūkymą ir parengė plakatus. Sveikatos priežiūros specialistė pravedė paskaitėlę apie rūkymo žalą, akcentuodama sporto naudą  jaunam organizmui. Vėliau prasidėjo sporto varžybos, kurioms pasibaigus  buvo įteikti apdovanojimai bei Visuomenės sveikatos biuro įsteigti prizai.

Tą pačią dieną dar buvo vykdoma akcija „Iškeisk cigaretę į obuolį“. Pertraukų metu buvo siūloma iškeisti cigaretę į obuolį, dalinamos skrajutės, primenančios apie rūkymo žalą.

Hipokratas yra pasakęs : „Kūno kultūra turi įsitvirtinti kasdienėje buityje visų, kurie nori būti darbingi, sveiki, gyventi pilnavertį ir džiaugsmingą gyvenimą“.

{joomplucat:192 limit=10|columns=5}

 

Rūta Červiakovskė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Skip to content