Menu Close

Renginys „Susipažinkime su demencija“

Ši, lapkričio 20 – 24 dienų, savaitė skirta paminėti suaugusiųjų mokymosi savaitę. Ragindami suaugusiuosius nesustoti mokytis, šiandien, lapkričio 23 dieną, kvietėme Jonavos gyventojus pasimokyti apie demenciją, vykusioje paskaitoje – konsultacijoje: „SUŽINOKIME APIE DEMENCIJĄ“.

Demencija – tai atminties sutrikimas, kurį patiria ne tik vyresnio amžiaus žmonės, šios ligos požymiai jaunesniems – didžiulė problema vis labiau senstančiame pasaulyje. Tai  sunki liga ne tik pačiam ligoniui, bet ir jo artimiesiems, nes sutrikdomos žmogaus smegenų funkcijos: prarandama atmintis, sukeliami nuotaikos svyravimai, patiriami sunkumai atliekant kasdienio gyvenimo užduotis, prarandami socialiniai ryšiai.

Renginio metu dalyviai galėjo sužinoti apie tai, kas yra demencijos sutrikimas, kas slypi po jo „skėčiu“, šio sutrikimo paplitimą, rizikos veiksnius, prevencijos galimybes ir daug daugiau. Tariame nuoširdžiausią AČIŪ lektorei Neretai Stanislovienei už pasidalinimą savo žiniomis. N. Stanislovienė, sukurdama jaukią atmosferą, su dideliu profesionalumu supažindino dalyvius su visa šia gausia informacija.

Taip pat norime pakviesti aktyviai dalyvauti ir informuoti, jog kitą savaitę lapkričio 30 dieną, vyks kitas renginys apie demenciją „Kaip geriau suprasti demenciją turintį asmenį ir kaip neperdegti“, kurio metu patyrusios lektorės Ieva Petkutė ir Elena Adejevaitė, supažindins su psichologiniais aspektais, kuomet artimasis suserga demencija. Plačiau apie tai galite skaityti čia.

Skip to content