Menu Close

Pūskime pienės pūką – pasaulinės dienos be tabako minėjimas

Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje ir Jonavos rajono Kulvos A. Kulviečio mokykloje buvo minima Pasaulinė diena be tabako. Šia proga vaikai turėjo edukacijas apie cigarečių žalą žmogaus organizmui, žaismingai stiprino plaučius pūsdami pienės pūkus, piešė piešinius apie cigarečių poveikį žmogui ir jo aplinkai.

Šiais metais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) didelis dėmesys ir pastangos apsaugoti vaikus nuo tabako, elektroninių cigarečių pramonės kišimosi. PSO ataskaita rodo, kad visame pasaulyje 37 milijonai 13–15 metų vaikų vartoja tabaką, o daugelyje šalių elektroninių cigarečių vartojimo lygis tarp paauglių yra didesnis nei suaugusiųjų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad elektroninių cigarečių degimo metu išsiskiria medžiagų, kurių kiekiai ir pavojingumas atitinka tabako cigaretes ir net galima rasti mirtinai pavojingų psichoaktyvių medžiagų. Elektroninių cigarečių skysčių sudėtyje esančios medžiagos kenkia ne tik žmogaus ir aplinkinių žmonių, naminių gyvūnų sveikatai, bet ir gamtai.

Kartu su mokyklų mokiniais kviečiame atkreipti dėmesį į rūkymo žalą vaikams ir skleisti žinią, kaip svarbu rūkymui pasakyti NE ir puoselėti savo sveikatą.

Visuomenės sveikatos specialistė Simona Pyragytė

Skip to content