Menu Close

Priminimas mokinių tėveliams

      Netrukus prabėgs moksleivių vasaros atostogos, todėl tėvams norime priminti, kad kaip ir kiekvienais metais iki rugsėjo 15 dienos į mokyklą būtina pristatyti profilaktinį vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Profilaktiniai vaikų patikrinimai yra būtini, nes galima anksčiau diagnozuoti ligas bei jas gydyti.

 

               Tėvai ar globėjai, atėję su vaiku pas gydytoją, turėtų pateikti visą informaciją apie savo vaiko sveikatą, jo stipriąsias ir silpnąsias puses, maitinimosi ypatumus ir kt. Tikrindamas vaiko sveikatą, gydytojas stengiasi ne tik įvertinti bendrą jo būklę, bet ir išaiškinti galimas lėtines ligas, užkirsti kelią vienokios ar kitokios ligos vystymuisi. Jei, pavyzdžiui, mokinys turi regos sutrikimą, gydytojas patars per pamokas klasėje sėdėti arčiau lentos, kad turimas sutrikimas neprogresuotų. Šeimos gydytojas tik po specialistų konsultacijos galutinę išvadą apie esamą vaiko sveikatos būklę pateikia sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintoje Vaiko sveikatos pažymėjimo formoje.
               Taip pat vaiko sveikatos pažymėjime įtrauktas odontologo įrašas. Į pažymėjimą odontologas įrašo apie vaiko pieninių ir nuolatinių dantų būklę, karieso pažeistų, plombuotų, išrautų ir iškritusių dantų skaičių bei jeigu randama sąkandžio patalogiją. Surinkti duomenys leis įvertinti vaikų dantų priežiūros kokybę, pagal surinktus duomenis bus galima įvertinti šalies vaikų burnos priežiūros situaciją. Vaiko sveikatos pažymėjime nesikeičia informacija, kurią turi pateikti šeimos gydytojas apie vaiko sveikatos būklę: kraujotakos, virškinimo, kvėpavimo, nervų, urogenitalinės, endokrininės, skeleto-raumenų sistemų, klausos, regos, odos, kraujo būklę.
               Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad Vaiko sveikatos pažymėjime gydytojas nurodytų išvadą apie moksleivio fizinį pasirengimą, jį priskiriant vienai iš trijų –pagrindinei, parengiamajai ar specialiajai – fizinio lavinimo grupei mokykloje. Kūno kultūros mokytojas, nustatydamas vaikui fizinio krūvio intensyvumą, turi remtis gydytojo pateiktomis rekomendacijomis.
             Profilaktinis mokinių sveikatos patikrinimas yra apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų ir tėvams išduodama Vaiko sveikatos pažyma nieko nekainuoja. Todėl svarbu išnaudoti galimybę ištirti vaiko sveikatą ir nevertinti šios pareigos tik kaip formalumo. Vaiko sveikatos pažyma reikalinga visų pirma tam, kad būtų žinoma jo dabartinė sveikatos būklė ir esant reikalui galima būtų pasinaudoti pažymoje pateikta informacija.
           Svarbu atminti, kad vaikas pas šeimos gydytoją turi būti lydimas bent vieno iš tėvų arba globėjų. Be jų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima.
             Pasirūpinkite sveikatos patikra dabar ir vėliau kartu su vaikais ramiai džiaugsitės likusių atostogų teikiamais malonumais.

 

Livija Griniova

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė

Parengta pagal SAM informaciją

Skip to content