Menu Close

Prevencinės pamokos mokyklose – kaip pažinti emocijas ir valdyti stresą

Birželio mėnesį Jonavos raj. gimnazijose ir progimnazijose 7-11 klasių mokiniams organizuojamos prevencinės pamokos psichologinės gerovės temomis.

Užsitęsus nuotoliniam darbui mokiniai susiduria su įvairias iššūkiais, tad greta mokslo disciplinų aktualu atsigręžti ir į psichologinės sveikatos temas: kaip suprasti savo emocijas ir tinkamai jas išreikšti, apčiuopti patiriamą stresą ir nuspręsti, kaip tinkamai jį valdyti. Kokie būdai pasirūpinti savo psichologine gerove yra žalingi, o kokie draugiški tiek sau tiek aplinkiniams.

Integruojant šias temas į biologijos ar klasės valandėlių pamokas sudaroma galimybė į psichologinę sveikatą pažvelgti skirtingais kampais. Nors vaikų temperamentas, jautrumas yra įgimti dalykai, tačiau pažinti savo emocijas ir jas tinkamai reikšti galime išmokti. Užsiėmimų metu raginama plėsti žodžių, skirtų įvardinti emocijas, spektrą. Taip pat visas emocijas priimti kaip reikalingas. Dėmesingumo ir susitelkimo praktikomis stiprinamas geresnis savęs pajautimas ir gebėjimas reguliuoti veiksmus. Taip pat jaunesniems užsiėmimų dalyviams pristatomos saugios vietos praktikos, kurias galima taikyti savarankiškai siekiant atsipalaiduoti. Tai ypač naudinga patiriant įtampos jausmą.

Nors nuotolinis mokymasis apriboja šių temų perteikimą, tačiau mokiniai gausiai dalyvauja užsiėmimuose, dalinasi savo mintimis ir įžvalgomis, įsitraukia į praktinius užsiėmimus. Tai rodo temos aktualumą. Atsiliepimų anketoje mokiniai dalinosi, jog išgirdo daug naujos informacijos, o praktinius pratimus nekantrauja išbandyti realiose situacijose.

Labiausia patiko išbandyti nusiraminimo būdus, atsipalaiduoti, kai tai padariau buvo daug smagiau klausytis paskaitos ir sužinot naujų dalykų 🙂“, Buvo naudinga sužinoti kaip apraminti kilusi stresą“, „Buvo pateikta daug įdomios, man negirdėtos informacijos, kuri, manau, turėtų būti žinoma kiekvienam žmogui.“ – įspūdžiais dalinasi mokiniai.

Užsiėmimai tik įsibėgėjo ir birželio mėnesį planuojama virš dešimties užsiėmimų, skirtų didinti vaikų psichologinį raštingumą. Veikla organizuojama bendradarbiaujant kartu su visuomenės sveikatos specialistais ir mokytojais.

Parengė Jonavos visuomenės sveikatos biuro psichologė Gintarė Montvilaitė

 

Skip to content