Menu Close

Prasidėjo Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė

         Prasidėjo Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė. Šiemet testavimo savaitė vyks lapkričio 18 – 25 dienomis, likus savaitei iki pasaulinės AIDS dienos. Tyrimų savaitės šūkis: „Pasitikrink, gauk gydymą, apsaugok”!


Visoje Europoje ŽIV ir hepatitų testavimo savaitės metu kviečiama vienytis bendram tikslui ir siekti didinti visuomenės informuotumą apie tyrimų dėl ŽIV ir hepatitų svarbą. Siekiama, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šių ligų keliamas grėsmes, pasitikrintų bei suprastų, kad yra veiksmingas šių ligų gydymas.

„Medicinos mokslas ir technologijos tiek pažengusios, kad jau yra prieinami vaistai ŽIV ligai gydyti, kurie pristabdo ŽIV ligos progresavimą, pagerina gyvenimo kokybę ir gyvenimo trukmę. Tuo tarpu šiuo metu medicinos praktikoje naudojami itin veiksmingi vaistai, kurie gali išgydyti hepatitą C, o nuo virusinio hepatito B galima apsisaugoti pasiskiepijus“, – pažymėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas. Pasak jo, pasinaudoti pažangiomis prevencijos ir gydymo technologijomis galima tik tuomet, kai esi atlikęs testą ir anksti nustatyta infekcija. Būtent todėl Europoje vyksta testavimo savaitė, kai gyventojai raginami nebijoti ir kuo anksčiau atlikti testą ir sužinoti daugiau apie hepatitus ir ŽIV.  

Testavimo savaitėje Lietuvoje dalyvaujančios sveikatos priežiūros įstaigos suteiks galimybę pasitikrinti dėl ŽIV ir hepatitų nemokamai ir anonimiškai, o tyrimus atliekančių privačių laboratorijų tinklai šiuos tyrimus atliks už pusę kainos.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro skaičiavimais, kas trečias Europoje užsikrėtęs ŽIV asmuo apie tai net neįtaria, o Pasaulio sveikatos organizacija pažymi, kad hepatitai pavojingi savo komplikacijomis – kepenų ciroze ir vėžiu, dėl ko kasmet Europoje miršta apie 12 000 žmonių.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per pastaruosius penkerius metus (2011-2015) tyrimų dėl ŽIV skaičius išaugo 14 proc., o asmenų, besitikrinančių dėl ŽIV savo noru, skaičius išaugo beveik trigubai.

Daugiau informacijos galima rasti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro internetinėje svetainėje testavimo savaitei skirtame informaciniame langelyje.

Kontaktinis asmuo:
Zigmas Nagys
8 684 33 174, zigmas@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos Skyriaus vedėjos pavaduotojas
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)

Skip to content