Menu Close

Popietė „Vasario 4-oji – Pasaulinė kovos su vėžiu diena“

Vasaris prasidėjo savišvietos valandėle, minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną. Visuomenės sveikatos specialistė Danutė Kačegavičienė ir biologijos mokytoja Idilija Balickienė raliečiams organizavo renginį, kuriame dalyvavo ne tik gimnazistai, pedagogai, bet ir svečiai.

Šią dieną susivienija visas pasaulis, siekdamas bendro tikslo – sėkmingai ir nepaliaujamai kovoti su onkologinėmis ligomis. Siekiama kuo plačiau informuoti visuomenę apie šią ligą, kad kasmet būtų kuo mažiau fiksuojama ligos atvejų bei mirčių. Tik pažinodami savo priešą, galime stoti į kovą su juo. Todėl kasmet kalbama apie šią klastingą ligą ir ieškoma būdų, kaip galime sumažinti riziką ja susirgti.

Renginyje Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „ŠKAC“ vadovė Jūratė Povilavičienė pristatė savo veiklas, pasidalino asmenine patirtimi. Gydomosios mitybos specialistė Ingrida Kuprevičiūtė pristatė aktualią temą „Nežinome tai, ko bijome. Vėžio prevencija“. Buvo akcentuojami pagrindiniai vėžio rizikos veiksniai: netinkama mityba, fizinio aktyvumo stoka, stresas bei kiti aplinkos veiksniai. Tikime, kad ši popietė padės įsiklausyti į save ir suprasti sveikos gyvensenos naudą.

Jonavos r. sav. visuomenės vseikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Danutė Kačegavičienė

{joomplucat:351 limit=4}

Skip to content