Menu Close

POPIETĖ „GROŽIO KULTAS VEDA Į PRAŽŪTĮ“

Vasaris – sveikatingumo mėnuo, tad paminint tai, vasario 5 dieną Jonavos r. Barupės mokykloje vyko popietė „Grožio kultas veda į pražūtį“, skirta 5-10 klasių mergaitėms.

Liekno žmogaus kultas yra įkalinęs mūsų visuomenę. Sėkmės ir didelės laimės tapatinimas su tobulomis kūno linijomis merginų ir jaunų moterų gyvenimą dažnai paverčia košmaru. Dažnai pastangos atitikti visuomenės grožio kulto keliamus reikalavimus tampa nesąmoningos, todėl būtina apie tai kalbėti garsiai ir šia tema diskutuoti. Popietės metu, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irma Strelčiūnaitė ir mokyklos socialinė pedagogė Ginta Judenienė kalbėjo apie nervinę anoreksiją ir bulimiją. Demonstruojamose skaidrėse apie valgymo sutrikimus, buvo galima pamatyti išsekusias, ligos iškankintas merginas, kurių didžiausias noras greičiau pasveikti ir pamiršti skaudžią patirtį.

Žmogaus sveikata priklauso ne tik nuo genetikos, bet ir nuo sveikos mitybos. Mūsų mityba turi būti įvairi, saikinga ir subalansuota. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, sveikatą lemia keturi pagrindiniai veiksniai: net 50% asmens sveikatos lemia gyvensena, 20% – fizinė ir socialinė aplinka, dar 20% – genetiniai veiksniai ir tik 10% medicinos pagalbos lygis ir prieinamumas. Todėl mergaitėms popietės metu, ypač buvo akcentuojama sveikos, subalansuotos mitybos svarba. Mokinės prie arbatos puodelio vaišinosi sveikuolių taip mėgstamais kviečių trapučiais, ragavo paruoštų kopūstų, paprikų, agurkų bei porų salotų.

              

Tikimės, kad mergaitės labiau rūpinsis savo sveikata ir nesekins savęs griežtomis dietomis!

 

 

Sveikatos priežiūros specialistė

Irma Strelčiūnaitė

Skip to content