Menu Close

Pasaulinė psichikos sveikatos diena ugdymo įstaigose

Spalio 10 dieną kasmet minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Vieną spalio popietę šią svarbią dieną rinkosi paminėti darželių darbuotojos. Jonavos vaikų l/d „Bitutė“ ir „Saulutė“ darželiuose svečiavosi Jonavos rajono visuomenės sveikatos biuro psichologė Gintarė Skačkauskienė ir jaukiai bendravo su moterimis apie psichinės sveikatos stiprinimo svarbą mūsų kasdienybėje. Darbuotojos išbandė Kalno meditaciją, kuri lavino vaizduotę, suteikė pozityvių minčių ir jausmų, nuramino ir pripildė jėgų tolimesniems dienos darbams.

Psichologė akcentavo, kad kiekvieną dieną skiriant bent du kartus po bent 5-15 min. atsipalaidavimo pratimų, prisidėsime prie emocinės pusiausvyros išlaikymo. Taip pat neleisime sau paskęsti nuolatinio streso būsenoje. O atsipalaidavimo įvairovė yra plati, nuo programėlių telefone iki dėkingumo praktikos. Skirtingi metodai leidžia skirtingiems žmonėm rasti veiksmingiausius atsipalaidavimo metodus. Psichologė Gintarė kvietė visoms pasirinkti priimtiniausią atsipalaidavimo būdą ir susikurti savo kasdienį ritualą, kuriant stebuklus savo viduje.

Darželių bendruomenei svarbi psichologiškai saugi aplinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Juk tam, kad vaikai augtų psichologiškai stiprios asmenybės, svarbu aplink supanti harmoninga bendruomenė.

Jonavos rajono visuomenės sveikatos biure Jonavos miesto ir rajono gyventojams teikiamos nemokamos psichologo paslaugos:

Daugiau apie individualias psichologo konsultacijas https://www.jonavavsb.lt/individualios-psichologo-konsultacijos-suaugusiems/?fbclid=IwAR3TVLzRQ7FJ-rBItdBTKCijPpw_5_USDf6MGcZnhPxVTA58nE_cTqpUXqQ
Daugiau apie grupines veiklas (nuolat pildoma) https://www.jonavavsb.lt/renginiai/?fbclid=IwAR2okHpw6ElhC61qXaOXAR57OniEGr2FdFbNupDXLtr8Q4fvmsEK1oIRIjM

Visuomenės sveikatos specialistė Simona

 

Skip to content