Menu Close

Pasaulinė gyvūnų globos diena Jonavos pradinėje mokykloje

Yra atlikta daugybė mokslinių tyrimų, kurie patvirtina naminių gyvūnėlių naudą žmogui. Naminiai gyvūnai, ypač šunys ir katės, gali sumažinti stresą, nerimą ir depresiją, taip pat jie gali palengvinti vienatvę, paskatinti aktyvų gyvenimą ir netgi pagerinti jūsų širdies ir kraujagyslių veiklą.

Augintinio meilė ir draugystė gali priversti vaiką jaustis svarbiu ir padėti jam susidaryti teigiamą savęs įvaizdį. Augintiniai gali padėti ugdyti jauną ir besiplečiantį protą, mokydami vaiką empatijos ir supratimo. Vaikai gali kalbėtis su savo augintiniu nebijodami būti atstumti, o tai leidžia jiems sustiprinti pasitikėjimą savimi.

Spalio 4 dieną Jonavos pradinėje mokykloje buvo minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, jos metu visuomenės sveikatos specialistė Neringa Bosaitytė su savo pagalbininke Daja vaikams pasakojo kaip elgtis su šunimis, kokios yra šunų veislės ir kuo jos skiriasi, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis savo geriausią draugą. Taip pat pristatė įvairias veiklas ir sporto rūšis, kuriomis galima užsiimti kartu su savo augintiniu.

Bendra veikla stiprina tarpusavio ryšį tarp žmogaus ir gyvūno, gerina fizinę būklę, padeda atrasti naujų veiklų, plėsti socialinį ratą, ugdo pasitikėjimą savimi, gerina psichologinę būklę. Paskaita vaikams labiausiai patiko pagalbininkės Dajos dėka, vaikai noriai ją glostė, džiaugėsi, žiūrėjo kokias komandas moka, o po paskaitos fotografavosi bendroms nuotraukoms.

Skip to content