Menu Close

Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti

Lapkričio 13 –ąją dieną Jonavos policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su Jonavos visuomenės sveikatos biuro specialistais organizavo akciją, kurios tikslas atkreipti visuomenės, kiekvieno eismo dalyvio atsakomybę už savo elgesį kelyje ir gatvėje. Visuomenės sveikatos biuro atstovė bei policijos pareigūnai akcijos dalyviams priminė apie saugų elgesį bei teikė Visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlę, atšvaitines vaikiškas liemenes, atšvaitus. Vaikų globos namų auklėtiniai dalino artimųjų laiškus, skirtus žuvusiems eismo įvykių metu.

Praėjusiais metais Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 265 ir buvo sužeista 3889 eismo dalyviai. Iš viso buvo užregistruota 3325 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Daugiausia sužeista buvo keleivių – 1254 ir vairuotojų – 1182. Jonavoje eismo įvykiuose žuvo 7 žmonės, iš jų – 5 vyrai ir 2 moterys. Jauniausiam žuvusiam buvo tik 19……

Tereikia labai nedaug – neskubėti kelyje, važiuoti saugiai, važiuojant automobiliu užsisegti saugos diržus, vaikus vežti tik specialiose kėdutėse, nevažiuoti su girtais ir patiems nevairuoti išgėrus, einant keliu tamsoje nešioti atšvaitus.

„Ir tada mes pradėjome suktis…. Spidometras rodė gerokai virš šimto. Įsitvėriau į tave, kaip visada, kai ko nors išsigąsdavau. Bet šį kartą tu man nepadėjai. Negalėjai padėti. Mašina slydo, lyg stumiama nematomos rankos, ir mudviem beliko akimirka, akimirka filmo, kuris ką tik buvo mūsų gyvenimas. Žinai, aš kartais pagalvoju, kad mudu visą laiką skubėjome. Vis sakėm – rytoj pailsėsim. Sakėm – rytoj pasėdėsim. O tas rytojus taip ėmė ir neatėjo. Nors ne –atėjo, tik ne šviesus ir lėtas, o niūrus ir gedulo rūbais apsirengęs….. Tu sapnuokis man. Tik ne toks, kokį mano temstanti sąmonė užfiksavo – pervertas vairo, suraižytas šukių, paplūdęs krauju, bežadis. Sapnuokis man gyvas…“ . Iš laiško žuvusiajam vyrui.

Saugokime vieni kitus…..

 

{joomplucat:87 limit=11|columns=5}

 

 

Irena Pratkelienė  

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)

Skip to content