Menu Close

Pasaulinė diena be tabako Jonavos Senamiesčio gimnazijoje

Gegužės 31 diena – Pasaulinė diena be tabako, dar vadinama Pasauline nerūkymo diena,  yra minima visame pasaulyje. Tą dieną visi rūkoriai skatinami bent vieną dieną nerūkyti, atsisakyti tabako gaminių. Visuomenė įvairiais būdais supažindinama su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Birželio 4 dieną prie akcijos prisidėjo ir Jonavos Senamiesčio gimnazija. Gimnazistai rinkosi gimnazijos kieme, kur jų laukė informaciniai stendai su vaizdinėmis priemonėmis: ,,My bodyboard‘‘- rūkymo žala magnetų rinkinys ir 3D stendas ,,Rūkymo pasekmės“, modelių rinkinys: sveikas ir ,,negyvas“ plautis,  dervų modelis – vaizduoja kancerogeninio skysčio kiekį, susikaupiančio žmogaus plaučiuose per vienerius rūkymo metus, surūkant po pusę pakelio cigarečių per dieną, rūkaliaus  burna –  modelis, demonstruojantis rūkymo poveikį burnai: dantenų uždegimui, vėžio apraiškai, kariesui ir kt.

Sveikatos specialistė Lionė Rimkuvienė priminė elektroninių cigarečių žalą, kad elektroninės cigaretės su nikotinu sukelia didelę priklausomybę ir kenkia sveikatai. Gimnazistai akivaizdžiai pamatė, kad rūkymas žeidžia visus be išimties žmogaus organus. Akcijos metu gimnazistai suko laimės ratą – atsakinėjo į paruoštus klausimus ir už teisingus atsakymus gavo Jonavos visuomenės sveikatos biuro  paruoštas dovanėles.  Džiaugiamės, kad vis daugiau mokinių ne tik žino apie tabako priklausomybę ir žalą bei gali tuo pasidalinti su kitais. Tikime, kad tokie renginiai paskatins susimąstyti –  saugoti ir branginti sveikatą privalome patys. Tokiomis temomis su mokiniais diskutuoti verta.

Visuomenės sveikatos specialistė Lionė Rimkuvienė.

Skip to content