Menu Close

Paroda „Sužinok, suprask, pasitikrink“

Europos Sąjungoje vėžiu kasmet suserga apie 2,5 mln. žmonių, o daugiau nei milijonas kasmet nuo šios ligos miršta. Lietuvoje per metus miršta daugiau nei 8 tūkst. žmonių, tuo tarpu Jonavoje piktybiniai navikai nusineša daugiau kaip 600 gyventojų gyvybių.

Medikai ir menininkai suvienijo savo jėgas kovoje prieš vėžį ir inicijavo fotografijų parodą „Sužinok, suprask, pasitikrink“. Šios parodos tikslas paskatinti Lietuvos gyventojus susirūpinti savo sveikata ir dalyvauti Valstybės finansuojamose atrankinėse patikros programose. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis vykdomos prevencijos programos – tai galimybė nurodyto amžiaus asmenims, kurie jaučiasi sveiki, nemokamai profilaktiškai pasitikrinti ar neserga tam tikromis ligomis. Informacija apie valstybės finansuojamas atrankinės patikros programas rasite: http://www.ktlk.lt/istaigoms/spp/prevencines/vykdymas/

Paroda „Sužinok, suprask, pasitikrink“ – tai tik dalis pateikiamos vaizdinės medžiagos. Gyventojai, apsilankę parodoje galės paskaityti ir gauti Jonavos visuomenės sveikatos biuro parengtą informaciją apie atrankinės patikros programas.

Parengtus nuotraukų ciklus turite galimybę pamatyti įvairiose Jonavos įstaigose nuo rugsėjo 7 d. iki spalio 25 d.

Fotografijų paroda bus eksponuojama:

  • ·Rugsėjo7-17 d. – Jonavos viešojoje bibliotekoje,
  • ·Rugsėjo 18 d.- spalio 4 d. – Jonavos PSPC (pirminės sveikatos priežiūros centre),
  • ·Spalio 5-11 d. – Jonavos politechnikos mokykloje,
  • ·Spalio 12-25 d. – Jonavos kultūros centre.

KVIEČIAME APSILANKYTI!

Mobilių nuotraukų parodų organizatoriai – Jonavos visuomenės sveikatos biuras, Nacionalinis vėžio institutas bei visuomeninė organizacija „Išmokime gyventi su vėžio liga“. Nuotraukų autorius – Karlas (Artūras Moisiejenko), idėjos autorė – Indrė Zagorskytė.

 

Livija Griniova

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė

Skip to content