Menu Close

Paminint Pasaulinę dieną be tabako

              2014 m. gegužės 31 d. jau 25-ąjį kartą minėjome Pasaulinę dieną be tabako. Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru.

              Rūkymo sukeltos ligos Lietuvai kasmet kainuoja apie 7000 gyvybių. Tiek moters, tiek vyro rūkymas šeimoje gali tapti rimta kliūtimi norint susilaukti vaikų šeimoje, o tėvų rūkymas gali reikšmingai pakenkti vaiko sveikatai. Ypač kelia nerimą tarp moterų plintantis rūkymas, o pasyvus rūkymas nėštumo metu gali tapti vaisiaus ir jau gimusio vaiko sveikatos sutrikimų priežastimi. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti.

              Visoje Lietuvoje birželio 2d. buvo vykdoma akcija „Gimiau nerūkanti/is”, kurios metu, marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis” ar „Gimiau nerūkanti” buvo apdovanojami gegužės 31 bei birželio 1 ir 2 dienomis gimę naujagimiai. Akcija vyko visuose Lietuvos miestų gimdymo namuose.

              Birželio 2 dieną Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius kartu su Visuomenės sveikatos biuro direktore Ina Kazakevičiene, ligoninės direktore Aldona Balutiene, direktoriaus pavaduotoju Gediminu Ramanausku bei Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėju Artūru Šalaševičiumi pasveikino mamas įteikdami gėlių puokštes ir dovanėles. Marškinėliais buvo apdovanoti šiomis dienomis gimę naujagimiai – dvi mergytes ir du berniukai.

   

             

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas (jaunimo sričiai)

 

 

 
Skip to content