Menu Close

Paminint Pasaulinę baltosios lazdelės dieną akcija „Neregys kelyje“

       Spalio 15-ąją Lietuvoje jau 23 kartą minime Pasaulinę baltosios lazdelės dieną.  Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, suartinti juos su kitais bendruomenių nariais, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, rizikos veiksnius, iš anksto užkertant kelią ligoms. Atmintinos dienos simboliu laikoma baltoji lazdelė. Tai vienas pagrindinių įrankių ir neatskiriama, žmogaus turinčio regėjimo negalią, palydovė, padidinanti jo savarankiškumą, mobilumą, perspėjanti apie kelio paviršiaus nelygumus. Balta lazdelės spalva – perspėjimas praeiviams gatvėje ar kitose vietose bei automobilių vairuotojams, kad šalia jų,  kelyje aklas žmogus.

    Paminint šią dieną visuomenės sveikatos biuras kartu su Jonavos policijos komisariato bendruomenės pareigūne Larisa Paklina organizavo akciją, kurioje dalyvavo Aklųjų ir silpnaregių draugijos Jonavos skyriaus nariai t.y. regos negalią turintys žmonės. Turėdami rankoje baltąją lazdelę, šie žmonės bandė pereiti gatvę. Deja, ne visi vairuotojai praleisdavo neregį, pamiršdami tai, kad privalo praleisti jį  ir ne pėsčiųjų perėjoje.

    Tiek 2012/2013, tiek 2013-2014 metais iš daugiausiai Jonavos rajono mokinių užregistruojamų sutrikimų dominuoja regos sutrikimai (pagal vaiko sveikatos pažymėjimą – formą Nr. 027/1a). Tai kelia didelį susirūpinimą, todėl jau nuo pat mažens, o mokykliniame amžiuje ypač svarbu, skirti dėmesį regos sutrikimų prevencijai, įvertinant jų priežastis, veiksnius.

    Sunku įsivaizduoti gyvenimą tamsoje….. Labai retai pagalvojame, kokie esame laimingi galėdami matyti mus supančias spalvas, regėti tekančią saulę ar krintantį sniegą, todėl turime padėti, atjausti ir suprasti žmones kurie  prarado šią galimybę.

{joomplucat:80 limit=10|columns=5}

 

Parengė Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)

Skip to content