Menu Close

Nuo 2015 m. gegužės 1 d. – nauji ribojimai elektroninių cigarečių rinkai

  • Reklamos ribojimas  

Lietuvos rinkai pateikiamų el. cigarečių ir pildomųjų talpyklų  vienetiniuose pakeliuose ar bet kokioje išorinėje pakuotėje neturi būti  jokių elementų ar požymių, kurie skatina pirkti šiuos gaminius ar juos  vartoti sudarant klaidingą įspūdį apie jų poveikį sveikatai, kad  gaminys yra mažiau kenksmingas negu kiti arba turi gydomųjų  savybių ar daro kitokį teigiamą poveikį sveikatai.

  • Privalomas teisingos informacijos pateikimas

Lietuvos rinkai pateikiamų el. cigarečių ir pildomųjų talpyklų gamintojai ir importuotojai Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotai institucijai turės pateikti visų gaminio sudedamųjų dalių ir jį vartojant išsiskiriančių medžiagų, nurodant jų kiekį, sąrašą, informaciją apie jų poveikį sveikatai, nikotino dozavimą ir įsisavinimą vartojant gaminį įprastu būdu.

  • Nikotino kiekio apribojimai

Nikotino el. cigaretėse ir jų pildomosiose talpyklose turės būti ne daugiau kaip 20 mg viename mililitre skysčio.

  • Vartotojų amžiaus apribojimas

Lietuvos Respublikoje įsigalioja draudimas vartoti, parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti el. cigaretes asmenims iki 18 metų.

  • Nuotolinės prekybos apribojimai

Lietuvos Respublikoje draudžiama vidaus ir tarpvalstybinė nuotolinė prekyba (pvz. internetu) el. cigaretėmis ir pildomosiomis talpyklomis bei bet kokia jų reklama.

Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, nėra atlikta jokių patikimų tyrimų, įrodančių, kad el. cigaretės yra saugi ir efektyvi pagalbos metantiems rūkyti priemonė. El. cigarečių skystyje dažniausiai yra nikotino, sukeliančio priklausomybę ir pasižyminčio neigiamu pašaliniu poveikiu.

Pasaulio sveikatos organizacija skatina uždrausti el. cigarečių vartojimą uždarose patalpose. El. cigarečių garuose, patenkančiuose į aplinką, aptinkama nikotino, sunkiųjų metalų dalelių ir kitų kenksmingų medžiagų, galinčių pakenkti plaučiams.

Neretai tabako kompanijos, siekdamos išstumti iš rinkos smulkesnius el. cigarečių gamintojus, savo gamybos el. cigaretes pristato kaip kokybiškesnes ir saugesnes nei kitų gamintojų.

 

Rūta Pugačiauskienė

visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

(Naudota NTAKD informacija)

Skip to content