Menu Close

Mokomės padėti

Mokėjimas teikti pirmąją pagalbą yra labai svarbus mūsų gyvenime. Niekada nežinome, kada galime pakliūti į situaciją, kai mūsų žinių ir gebėjimų gali prireikti. Laiku suteikta pagalba gali išgelbėti gyvybę – svarbu žinoti, kaip elgtis.

Barupės mokykloje vyko integruotos kūno kultūros ir žmogaus saugos pamokos 5-10 klasių mokiniams. Šių pamokų tikslas – lavinti pirmosios pagalbos teikimo gebėjimus. Žinoti, kiek reikia atlikti krūtinės paspaudimų ir įpūtimų, nepakanka, labai svarbu gebėti tai įgyvendinti, todėl moksleiviams buvo modeliuojama situacija, kurios metu reikėjo kviesti greitąją pagalbą, rodoma ir mokoma, kaip reikia atlikti pradinį gaivinimą.

{joomplucat:276 limit=10|columns=5}

 

Taip pat mokiniams buvo pasakojama apie pagalbą užspringusiajam, rodoma kaip ją reikia suteikti. Kiekvienas iš dalyvavusiųjų pamokoje turėjo galimybę praktiškai pasimokyti teikti pirmąją pagalbą. Užspringęs žmogus gali mirti per keletą minučių. Dažniausiai užspringstama valgio metu. Nesukramtytas maistas, per dideli maisto gabalai ar jo kiekis, kalbėjimas ir juokas valgio metu gali lemti tai, jog maisto gabalėlis pateks ne ten, kur reikia.

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė    

Skip to content