Menu Close

Mokomės ir gaminame kartu

Sveikos gyvensenos pagrindai formuojasi šeimoje. Vaikystėje susiformavę ir paauglystėje įsitvirtinę mitybos įpročiai sąlygoja suaugusio žmogaus sveikatą ir gyvenimo kokybę. Vaikai, nesuvokdami mitybos pasekmių savo sveikatai, labai dažnai renkasi saldumynus, greitai pagaminamą maistą, saldintus gėrimus. Svarbu su vaikais kalbėtis apie mitybą, mokyti juos pasirinkti tinkamą maistą. Mūsų organizmas kiekvieną dieną turi gauti apie 40 įvairių maisto medžiagų ir, kad jas gautume turime valgyti įvairų maistą, nes nėra nei vieno produkto, kuriame galėtume rasti visas šias medžiagas.

Mūsų diena turi prasidėti nuo pusryčių, o per dieną turėtume valgyti 3-4 kartus. Grūdiniai produktai sudaro mūsų mitybos pagrindą ir daugiau nei pusę paros maisto davinio energijos turi būti gaunama valgant šiuos produktus. Negalima pamiršti įvairių vaisių ir daržovių ir juos patariama valgyti bent 5 kartus per dieną su pagrindiniais valgymais ar užkandžiaujant. Užkandžiai neturėtų būti vartojami vietoj valgio, nes jie tik padeda numalšinti alkį tarpuose tarp jų. Numalšinti troškulį reikia tinkamai ir tam geriausiai tinka vanduo.

Ruklos J.Stanislausko mokykloje-daugiafunkciame centre įsikūrusiame Vaikų dienos centre  gruodžio 19 dieną lankėsi Visuomenės sveikatos biuro specialistės, kurios, su po pamokų susirinkusiais mokiniais, kalbėjo apie sveiką maistą. Įtraukdami vaikus į maisto ruošimą, jiems suteikiame mitybos įpročių, o ir kartu bei savo rankomis paruoštas maistas yra žymiai skanesnis, jau nekalbant apie patį procesą.

{joomplucat:163 limit=12|columns=6}

 

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)

Skip to content