Menu Close

Mokinių profilaktinis sveikatos patikrinimas

 Neužilgo vėl atvers duris mokyklos kviesdamos pailsėjusius per vasarą moksleivius pradėti naujus mokslo metus.  Norime priminti tėveliams, kad kaip ir kiekvienais metais iki rugsėjo 15 dienos į mokyklą būtina pristatyti profilaktinį vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr.027-1/a).  Sveikatos patikrinimo rezultatai labai svarbūs ugdymo procese, taip pat patikrinimų metu  gali būti nustatytos naujos ligos, kurias ankščiau diagnozavus yra lengviau gydyti.

Tėvai (globėjai), su vaikų atėję pas gydytoją, turėtų pateikti visą informaciją apie vaiko sveikatą, jo mitybą, fizinį aktyvumą, įpročius ir kt. Visa tai gydytojui padeda išaiškinti galimas lėtines ligas, pasireiškiančius organizmo sutrikimus ir juos pristabdyti.

 

Norime priminti ir rekomenduotume, kad pas savo šeimos gydytoją vaikas atvyktų  jau pasitikrinus dantų būklę. Vaiko sveikatos pažymėjime odontologas įrašo duomenis apie pieninių ir nuolatinių dantų būklę, pažeistų, plombuotų, iškritusių ar išrautų dantų skaičių,  sąkandžio patalogiją. Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas svoris, ūgis, patikrinama laikysena, rega, išmatuojamas kraujospūdis. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai, jei jie buvo daryti daugiau kaip prieš metus, o nustatytų pakitimų atveju, jei buvo atlikti mažiau nei prieš metus, tyrimus būtina kartoti.

Pastovi išlieka gydytojo pateikiama vaiko sveikatos pažymėjime informacija apie kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, nervų, skeleto-raumenų bei kitų sistemų darbą, klausos, regos, odos būklę. 

         

Labai svarbu, kad gydytojas nurodytų moksleivio fizinį pasirengimą, įrašant kuriai  fizinio lavinimo grupei – pagrindinei, parengiamajai ar specialiajai –  mokykloje priskiriamas vaikas. Remdamasis gydytojo pateiktomis rekomendacijomis, sužinome kokios pagalbos gali prireikti mokiniui ugdymo proceso metu,  kūno kultūros mokytojas nustato fizinio krūvio intensyvumą, o mokyklų sveikatos priežiūros specialistai, išanalizavę gautą informaciją, kryptingai vykdo prevencinę veiklą, siekdami     pagerinti mokinių sveikatą.

Gavę vaiko sveikatos pažymėjimą, atkreipkite dėmesį į tai ar užpildytos visos grafos, surašytos rekomendacijos.

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas (jaunimo sričiai)

Skip to content